2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A BKV nem tud arról, hogy volt humánpolitikai igazgatója, Szalainé Szilágyi Eleonóra másnak is intézett volna nagy összegű végkielégítést - mondta Bolla Tibor, a BKV gazdasági vezérigazgató-helyettese vasárnap.

Bolla Tibor közölte: Szalainé humánpolitikai igazgatóként minden ilyen jellegű iratot átfuthatott, de nem tudnak arról, hogy bárkinek is elintézett volna valamilyen végkielégítést. A vezérigazgató-helyettes arra a kérdésre, hogyan kerülhetett a volt igazgató otthonába több szerződés is, azt mondta, nem tudja ennek a magyarázatát.

Az MTV Híradója szombaton arról számolt be, hogy értesüléseik szerint több száz hr-szerződést találtak a rendőrök Szalainé Szilágyi Eleonóra lakásán, így nem csak magának intézhetett el több tízmillió forintos végkielégítést.

Az igazgató végkielégítésére és tovább foglalkoztatására 2009 júliusában derült fény, amikor a Magyar Nemzet azt írta: a humánpolitikai igazgatónak hiába fizettek ki 2008 márciusában - a prémiumokkal együtt - mintegy százmillió forint végkielégítést, havi 1,2 milliós fizetéssel a cég továbbra is foglalkoztatta. A napilap cikke nyomán Kocsis István vezérigazgató és Hagyó Miklós (MSZP) akkori, BKV-ért felelős főpolgármester-helyettes is vizsgálatot indított. A BKV 2009. július 27-én mondott fel egykori vezetőjének.

Ezt követően több BKV-vezetőről derült ki, hogy több tízmillió forintos végkielégítést kapott. A cég ennek kapcsán átnézte bérezési és jutalmazási rendszerét, és átvizsgált minden, 2007. januártól kifizetett végkielégítést. Szalainé ügye nyomán több vezető is távozni kényszerült a közlekedési társaságtól, mások mellett Balogh Zsolt általános vezérigazgató-helyettes, aki aláírta Szalainé tovább foglalkoztatását. 

A BKV belső ellenőrzése is vizsgálatot indított, amely 2009 augusztusában megállapította: a volt hr-igazgató nem volt jogosult a végkielégítésre, mert már nyugdíjas volt, és felvette 200 ezres nyugdíját, amikor megkapta végkielégítését. Szintén a belső ellenőrzés indított vizsgálatot 86 ember ellen, akinek menedzserszerződése volt, vagy 10 millió forintnál nagyobb végkielégítést kapott. A jogosulatlan végkielégítések kifizetésével a BKV-t becslések szerint több százmillió forintos kár érte.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!