Bolla Tibor közölte: Szalainé humánpolitikai igazgatóként minden ilyen jellegű iratot átfuthatott, de nem tudnak arról, hogy bárkinek is elintézett volna valamilyen végkielégítést. A vezérigazgató-helyettes arra a kérdésre, hogyan kerülhetett a volt igazgató otthonába több szerződés is, azt mondta, nem tudja ennek a magyarázatát.
Az MTV Híradója szombaton arról számolt be, hogy értesüléseik szerint több száz hr-szerződést találtak a rendőrök Szalainé Szilágyi Eleonóra lakásán, így nem csak magának intézhetett el több tízmillió forintos végkielégítést.
Az igazgató végkielégítésére és tovább foglalkoztatására 2009 júliusában derült fény, amikor a Magyar Nemzet azt írta: a humánpolitikai igazgatónak hiába fizettek ki 2008 márciusában - a prémiumokkal együtt - mintegy százmillió forint végkielégítést, havi 1,2 milliós fizetéssel a cég továbbra is foglalkoztatta. A napilap cikke nyomán Kocsis István vezérigazgató és Hagyó Miklós (MSZP) akkori, BKV-ért felelős főpolgármester-helyettes is vizsgálatot indított. A BKV 2009. július 27-én mondott fel egykori vezetőjének.
Ezt követően több BKV-vezetőről derült ki, hogy több tízmillió forintos végkielégítést kapott. A cég ennek kapcsán átnézte bérezési és jutalmazási rendszerét, és átvizsgált minden, 2007. januártól kifizetett végkielégítést. Szalainé ügye nyomán több vezető is távozni kényszerült a közlekedési társaságtól, mások mellett Balogh Zsolt általános vezérigazgató-helyettes, aki aláírta Szalainé tovább foglalkoztatását.
A BKV belső ellenőrzése is vizsgálatot indított, amely 2009 augusztusában megállapította: a volt hr-igazgató nem volt jogosult a végkielégítésre, mert már nyugdíjas volt, és felvette 200 ezres nyugdíját, amikor megkapta végkielégítését. Szintén a belső ellenőrzés indított vizsgálatot 86 ember ellen, akinek menedzserszerződése volt, vagy 10 millió forintnál nagyobb végkielégítést kapott. A jogosulatlan végkielégítések kifizetésével a BKV-t becslések szerint több százmillió forintos kár érte.
MTI