Ajánlata visszautasítása ellenére a Marks & Spencer megszerzése lebeg továbbra is Green szeme előtt. Mint a milliárdos a Reutersnek elmondta: "Nem kezdtem volna az ügyletbe, ha nem tudnám, hogy győztesen kerülök ki belőle."
Green, miután legutolsó 8,4 milliárd fontos ajánlatát az igazgatóság elutasította, a cég részvényeinek 20 százalékával rendelkező amerikai befektetőket próbálja rábírni érdekeltségük értékesítésére. A Green szóvivője szerint a megegyezés akár már a héten létrejöhet.
A magyarországi M&S üzleteket üzemeltető "S" Modell Rt. vezérigazgatója, Jüttner Katalin tájékoztatása szerint függetlenül attól, hogy az áruházláncot eladják-e vagy sem Angliában, magyarországi stratégiájának középpontjában továbbra is a növekedés áll. Igaz ez mind az üzletek számát, mind a lánc forgalmát tekintve. A cég két éve az Árkád Bevásárlóközpontban nyitotta meg közel 500 négyzetméteres üzletét, idén pedig átadták az első vidéki M&S üzletet.
"A február óta üzemelő 200 négyzetméteres debreceni boltunkon kívül további üzletnyitásokat is tervezünk" - mondta Jüttner Katalin, aki hozzáfűzte, hogy az éves forgalom az utóbbi 4 évben egyre dinamikusabban növekedett. "Ez idén is folytatódott, 2004-ben az első negyedéves árbevételük 23 százalékkal haladta meg a 2003-as bázist, ami a ruházati kiskereskedelemben jelentős eredmény" - közölte a vezérigazgató.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
8,4 milliárd fontért sem adják a Marks and Spencert
Nem sikerült meggyőzni a Marks and Spencer tulajdonosait
Hárommillió fonttal búcsúzott a Mark and Spencer vezetőitől
A Marks and Spencer eladása nem érinti a magyarországi üzleteket
Továbbra sem mond le a brit áruházlánc felvásárlásáról Philip Green, legújabb lépésként a Marks and Spencer amerikai befektetőivel kezdett tárgyalásokat. A hazai üzleteket az esetleges tulajdonosváltás nem érinti, a magyarországi stratégiát a növekedés jellemzi.