2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csányi Sándor a Dow Jones gazdasági hírszolgálatnak hétfőn azt nyilatkozta: a romániai BCR bank privatizálásának kudarca után az OTP azonnal egy másik nagy romániai magánbankkal kezd tárgyalásokat.

Amint megkapjuk a hivatalos értesítést a BCR-tranzakció kudarcáról, megkezdjük a tárgyalásokat egy meghatározott célpartnerrel. Ez valószínűleg még ezen a héten megtörténik - mondta az OTP vezetője, aki azonban nem árulta el, hogy melyik román bankról van szó. Hozzátette ugyanakkor, hogy az OTP a céggel már felvette a kapcsolatot, és az ügylet a jövő év elején lezárulhat. Csányi Sándor szerint a túlzsúfolt magyar banki piacon immár csaknem lehetetlen a terjeszkedés, és a banknak növekednie kell ahhoz, hogy független maradhasson.

Az igazgató szerint Románia mellett az OTP Bulgáriában, Jugoszláviában, Ukrajnában és azért még Magyarországon is keres felvásárlási célpontokat, de a 23 millió lakosú Románia a legfontosabb célország, mivel több mint kétszer nagyobb Magyarországnál és bankrendszere igen alulfejlett.

Az OTP ugyancsak pályázni akar a Postabank Rt.-re, amikor azt jövőre privatizálják. - Fő célunk a Postabank megszerzése, minimális célunk az ár felverése bárkinek, aki végül megszerzi - mondta. Az OTP két éve egyedül pályázott a Postabankra, és hírek szerint 30-35 milliárd forintot ajánlott, de az ajánlatot túl alacsonynak találták és elvetették - írta a Dow Jones. Csányi Sándor erről azt mondta: nem sajnálja, hogy nem ajánlottak többet, mert a bank nem is ért többet. Az OTP vezetője azt mondta: hamarosan egy vagy több magyar magánbank is piacra kerülhet, és az OTP mindegyiket meg fogja vizsgálni.

Ukrajna is kiemelt célterülete a banknak; a gazdaság itt gyorsan növekszik és a konszolidáció folyamatban van - mondta. - Ukrajna a legkevésbé fejlett bankpiac Európában, a bankszektor összesített mérlegfőösszege a GDP-érték 20 százaléka, jóllehet ez az arány még Magyarországon is 60-70 százalék körül van - mondta Csányi Sándor.

Hozzátette ugyanakkor, hogy Lengyelország és Horvátország nem vonzza az OTP-t. Lengyelországban nincs egyetlen elég nagy méretű megszerezhető bank sem, Horvátországban viszont túl erős a verseny, a bankszektort teljesen privatizálták, s a kuna is erősen túlértékelt - mondta.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!