A globális összehasonlítást lehetővé tévő nemzetközi kutatás rámutatott, hogy a britek csupán 11 százaléka hagyja ott munkahelyét személyes ellentét miatt. A vizsgálat szerint Belgiumban az emberek közel 40 százaléka, Hollandiában pedig 26 százaléka nem jön ki jól főnökével - írja az onrec.com.
A 3170 pályázót arról kérdezte a cég: mi a legfőbb oka, hogy állást változtatnak. A válaszadók nagyjából 50 százaléka mondta azt, hogy a szakmai fejlődési lehetőség.
Az Egyesült Királyságban minden ötödik emberből egy azért választ új munkahelyet, hogy feljebb jusson a karrierlétrán. Az előléptetés és az értékes tapasztalat megszerzése a briteknek sokkal fontosabb, mint a pénzkeresés. A magasabb fizetésért csak a britek 11 százaléka változtatna munkát. Ugyanakkor 14 százalékuk szimplán a távolság miatt hagyja ott állását, például ha elköltöznek vagy régóta ingáznak.
Az Egyesült Államokban és Dél-Afrikában leginkább a magasabb fizetés motiválja az embereket új munka keresésére, míg Európában kevésbé valószínű, hogy a fizetés miatt változtatnak munkahelyet. Belgiumban és Hollandiában viszont sokan a munkatársakkal való személyes ellentét miatt állnak tovább.
A Távol-Keleten - Hong Kongban és Japánban - a válaszadók azt mondták, hogy legtöbbször az anyagi ellenszolgáltatás motiválja őket munkahely-változtatásra. A válaszadók több mint negyede a magasabb jövedelem miatt választ új állást.