2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Míg a pénzintézetek többségénél folytatódik a központosított kockázatkezelésre való áttérés, a Deloitte & Touche Globális Kockázat Menedzsment 2002 elnevezésű felmérése szerint a megkérdezett vállalatok 27%-a arról számolt be, hogy még mindig nem foglalkoztat független kockázati szakértőt, aki felmérné a potenciális veszélyeket és kezelné az ezzel kapcsolatban felmerülő problémákat.

A felmérésben a Deloitte & Touche hat piaci régió pénzintézeteinek különböző területekért felelős vezetőit kérdezte meg abból a célból, hogy feltérképezze az aktuális gyakorlatot és a jövőbeli trendeket a kockázatértékelés módszereit, a menedzsment hozzáállását és a kockázatkezelési rendszer infrastruktúráját illetően.

Az eredmények azt mutatják, hogy a válaszadók közel kétharmadánál (62%) alkalmaznak központosított kockázatmenedzselést, amely gyakran a kockázati vezető személyében testesül meg. Ő közvetlenül a cég igazgatótanácsának tartozik beszámolási kötelezettséggel, és a kockázati elemzésért is felelős. A felmérésből az is kiderült, hogy azoknak a vállalatoknak a 17 százaléka, akik jelenleg decentralizált módon közelítik meg ezt a kérdést, a jövőben szintén a funkció központosítását tervezik. A kutatásban a válaszadók 55 százaléka jelölte meg legnagyobb aggályaként, hogy a jelenlegi kockázatkezelő rendszerek nincsenek kellően integrálva az egyéb rendszerekkel.

A résztvevők több mint egyharmada (35%) számolt be arról, hogy a rendszerük nélkülözi azt a többlet számítógépes kapacitást, ami lehetővé tenné a gyakori kalkulációk és beszámolók elkészítését. A vállalatoknak kevesebb, mint 12 százaléka jelezte, hogy a kockázatkezelő rendszer akár módszertani, akár rendszer- vagy adatszinten sikeresen integrálódott egyéb rendszerekbe. A megkérdezett pénzintézetek közül mindössze 17 százalék gondolja úgy, hogy egységes képpel bír a szervezeten belüli piaci, hitel- és működési kockázatokról. Ezzel szemben a résztvevők közel 60 százaléka gondolja úgy, hogy ezeknek az információknak az integrálása elsődleges fontosságú.

“A felmérés eredményei szerint a megkérdezett pénzügyi szolgáltatásokat nyújtó vállalatok többsége kockázatkezelési kultúráját és filozófiáját valóban a vállalati stratégia részévé kívánja tenni” – mondta Shigeru Furusawa, a Deloitte Touche Tohmatsu pénzügyi szolgáltatások iparág tokiói vezetője, a tanulmány egyik írója.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!