3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hivatalba lépett vasárnap Németország és Európa egyik legtekintélyesebb gépipari és elektronikai konszernjének, a Siemensnek az új vezetője. Az osztrák származású Peter Löscher személyében külföldi került a vállalat élére.

Peter Löscher megtisztulást ígér

Az igazgatótanács korábbi elnöke, Klaus Kleinfeld a konszernt érintő korrupciós botrányok nyomán április végén jelentette be lemondását, bár mindvégig cáfolta, hogy tudomása lett volna a különböző megvesztegetési pénzek kifizetéséről. Kleinfeld a második "vezéráldozat" volt a korrupciós botrány miatt. Nem sokkal korábban Heinrich von Pierer, a Siemens felügyelőbizottságának elnöke mondott le; az ő utóda Gerhard Cromme lett.

Az ausztriai Villachban született és Bécsben tanult, 49 éves Peter Löscher kinevezéséről az igazgatótanács élére még májusban döntött a cég felügyelő bizottsága. Első ízben fordul elő, hogy az 1847-ben alapított, 1966-ban a mai nevén újjáalakított Siemens AG élén nem német vezető áll.

Peter Löscher eddig a gyógyszeriparban tevékenykedett. Számos tekintélyes külföldi gyógyszeripari konszern vezetőségében betöltött pozíciók után az elmúlt időszakban a Merck & Co. amerikai gyógyszergyárnál volt részlegvezető, a Global Human Health igazgatójaként. Gerhard Cromme a "globális hátteret" és a "nemzetközi tekintélyt" emelte ki az osztrák vezető bemutatásakor.

Hivatalba lépésekor az igazgatótanács új elnöke azt hangsúlyozta, hogy véget kíván vetni a botrányok időszakának, új fejezetet akar nyitni a vállalat történetében. Ezzel összefüggésben mindenekelőtt nyugalomról beszélt. Nem híve a forradalomnak, de a folyamatos fejlődést igenis pártfogolja, mondta önmagáról. A munkavállalók szervezeteinek - az üzemi tanácsoknak és a szakszervezeteknek - kiegyensúlyozott kapcsolatokat és korrekt tárgyalásokat ígért.

A hatóságok az év eleje óta a cég több mint tíz korábbi és jelenlegi alkalmazottját vádolták azzal, hogy az elmúlt több mint hét évben megrendelések elnyerése fejében vesztegetési pénzeket utaltak át több európai, afrikai és ázsiai országba, főleg svájci, liechtensteini és osztrák bankszámlákon keresztül. A vád szerint a jogellenes kifizetések céljából számos fantomcéget hoztak létre. A konszernnél folytatott belső vizsgálatok kiderítették, hogy az úgynevezett "fekete csatornákon" keresztül, törvényellenesen kifizetett pénzek meghaladták a 420 millió eurót. A korrupciós ügylet tavaly novemberi kirobbanásakor még mindössze 20 millióról volt szó.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!