3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A globális technológiai szektor előző évi rossz teljesítménye ellenére a közép-európai technológiai cégek további növekedést mutattak, közülük is különösen azok növekedtek jelentősen, amelyek alaptevékenységük bővítésére koncentráltak, nem pedig új termékek és szolgáltatások bevezetésére.

A Deloitte & Touche Central Europe ma hozta nyilvánosságra a “Fast 50 Technológiai Cégek Közép-Európában" elnevezésű rangsorát, amely a Deloitte & Touche hasonló nevű, már harmadik éve hagyományosan, minden évben, a technológiai cégek körében elvégzett felmérésének eredményeire alapul. A rangsort a Deloitte & Touche a cégek előző három évben mutatott bevételeinek növekedése alapján állította össze. A rangsor kialakítását és a kutatást a Deloitte & Touche idén a First Tuesday-jel, a globális technológiai hálózattal közösen végezte.

A verseny első helyezettje az Interactive Net Design, egy internetes banki megoldásokat szállító magyar cég lett, amely 2337%-os bevétel-növekedést realizált az 1999-2001-es időszakban. A második helyezett szintén egy magyar cég, a HostLogic, amely saját szoftvermegoldásokat szállít, és a fent említett három év alatt 2075%-os bevételnövekedést könyvelhetett el. Harmadik lett a Tensiomed, egy újabb magyar, gyógyászat technológiai szolgáltatásokat kínáló cég (2065%); negyedik az Asper Biotech, egy lett géntechnológiai cég (1550%); és az ötödik a kirowski, ismét egy magyar cég, amely interaktív marketinggel foglalkozik (1354%).

Ahhoz, hogy egy vállalat részt vehessen ebben a versenyben, a következő kritériumoknak kell megfelelnie:

  • A cég üzleti fókuszában saját technológia kifejlesztése és megvalósítása áll;

  • Legalább három éve működik, és az éves alapjövedelme legalább 20 000 dollár;

  • Független tulajdonosi struktúra, amely kizárja a külföldi érdekeltség többségi tulajdonlását, hacsak nem kezelik külön.


A Deloitte & Touche Közép-Európai Fast 50 listája ezen kritériumok alapján 200 céget vizsgált meg. Ezt a 200 céget előzetesen a Deloitte & Touche szakemberei 12 000 lengyel, magyar, cseh, szlovák, lett, litván és észt cég közül választották ki. A Fast 50 rangsorában szereplő technológiai vállalatok vezetők Közép-Európában az innováció és a növekedés tekintetében.

Az idei felmérés főbb tapasztalatai a Közép-Európai technológiai cégek üzleti környezetének jellegzetes vonásait tükrözik. Ezek:

  • A listán szereplő cégek számára a legnagyobb kihívást továbbra is az eladás, a marketing és a termékfejlesztés jelenti;

  • Idén a kevés tőke nagyobb gondot okozott, mint a munkaerőhiány, nem úgy, mint tavaly, amikor leginkább ez utóbbi jelentett problémát;

  • Idén egy cég átlagos bevétele 7 millió dollár körül mozgott, míg tavaly ugyanez a mutató 4,5 millió dollár volt.

  • Mind az idei, mind a tavalyi ranglistán szereplő vállalatok többsége tőke bevonását tervezte, azonban a tavalyi évhez viszonyítva idén jelentősen megcsappant a nyertes cégeken belül azoknak az aránya, akik tőkéjüket részvényekbe fektetve akarják emelni. A nyertes cégeken belül pedig jelentősen megnőtt azoknak az aránya, akik egyáltalán nem akarják az alaptőkéjüket emelni.




LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!