"Székelyföldön a Magyarországról jött vállalkozó úgy lehet jelen a húszmilliós román piacon, hogy tevékenységét magyar környezetben üzheti. Magyar emberek élnek itt, akik ismerik a román politikai és gazdasági makrokörnyezetet. Székelyudvarhelyen még a román APEH munkatársai is magyarok" - mondta. Szász szerint a magyar államnak kötelessége volna támogatni a magyar vállalkozók székelyföldi befektetéseit. A magyar beruházások munkahelyeket teremtenének itt, ami azt jelenti, hogy boldogulásukat keresni nem mennének innen az emberek Magyarországra, ott szociális feszültségeket keltve - magyarázta.
"Székelyudvarhelynek tőkére van szüksége, és mi azt szeretnénk, ha ez a tőke magyar volna. Ezután említjük csak a nemzetközi tőkét, és azt mondjuk, hogy a Balkánról ne jöjjön egy fitying se. Van annyi pénz a magyar vállalkozók fiókjában, amennyire a Székelyföldnek szüksége van, s ha még sincs, akkor a magyar bankok segítségével előre lehetne lépni. Hívjuk, várjuk a magyar vállalkozókat, és örömmel segítjük őket próbálkozásaikban" - zárta a Menedzsment Fórumnak adott nyilatkozatát Szász Jenő, Székelyudvarhely polgármestere.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Magyar befektetőknek ajánlja hazáját Románia ex-elnöke
Román szállodákra fáj a foguk a franciáknak
Ősz végére külföldi kézbe kerül a BCR
A magyar cégeket várják Székelyföldön
Két polgármestert - egy magyarországi és egy székelyföldi városvezetőt - kérdeztünk a romániai Tusnádfürőn idén tizenhatodik alkalommal megrendezett Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor második napi előadói közül a romániai befektetési lehetőségekről. Kósa Lajos Debrecen és Szász Jenő székelyudvarhelyi polgármester válaszolt az mfor.hu kérdéseire.