5. Legyünk túl a problémákon
Ha valaki mások hibájából el van maradva a feladataival, alulértékeltnek, frusztráltnak érzi magát, annak érdemes minél hamarabb megszabadulnia a lelki terhektől. A nyomott lelkiállapot csökkenti a teljesítményt, és olyan rossz feszültségoldó módszerek használatához vezethez, mint például az alkohol. A legegyszerűbb, leghatásosabb módszer a feltöltődésre, ha valakivel megbeszéljük a problémát.
6. Vegyük fel a telefont
Remek módszer arra, hogy elkülönüljünk a tömegtől, hogy személyes kapcsolatot alakítunk ki az adott helyzetben lényeges, döntéshozó személlyel. Egy nyomtatott önéletrajz vagy üzleti ajánlat egy darab papír a többi papír között, de egy telefonhívás reprezentál minket, és nyomot hagy a másik félben.
7. Professzionális hívás
Kezeljünk minden telefonhivást úgy, mint egy sales telefont. Tegyük nyilvánvaló a beszélgetés elején a hívás célját, kérdezzük meg, jókor telefonálunk-e, és amennyiben nem, rögzitsünk egy másik időpontot, mikor elérhetjük a másik felet.
8. Nevesítsük magunkat
Minden új emberrel való beszélgetés elején mutatkozzunk be, kérdezzük meg a másik nevét, és szólítsuk néven időről időre a beszélgetés alatt. Ezáltal jóval személyesebbé tesszük a kommunikációt.
9. Ne küldjünk zavaros üzenetet magunkról
A testbeszédünk, viselkedésünk az interjú alatt illeszkedjen a mondanivalónkhoz. Ne üljünk visszahúzódó pózban, miközben ragyogó szakmai kompetenciánkat ecseteljük.
10. Higgyünk önmagunkban! (de legalább viselkedjünk úgy)
Ha nem biztos abban, hogy megfelel az állásra, akkor miért adta be rá a jelentkezését? Ha úgy érzi, megérdemelné az adott poziciót, viselkedjen is ennek megfelelően. Lehet, hogy kellemes meglepetést okozunk saját magunknak is.
A meggyőzés technikái álláskeresőknek
A világ legnagyobb állásközvetítő portálja tíz tippet kínál arra, hogy érjük el a céljainkat az álláskeresés alatt, vagy akár a munkahelyünkön anélkül, hogy túlzottan rámenősek legyünk.