Az ügyvezető szerint most, hogy már kialakult a korszerű lóversenyzés infrastruktúrája, egy XXI. századi pályával rendelkeznek, az üzletág 20 százalékos bővülésével számolnak. "Akkor leszünk nyereségesek, ha sikerül a fogadási forgalom bonyolítására országos hálózatot kiépíteni, hogy ne csak Budapesten és a pályán lehessen tétet megtenni, hanem országos szinten legalább 100, majd 300 helyen." Világjelenség ugyanis, hogy a fogadások mintegy 5-6 százalékát bonyolítják a pályákon, Magyarországon viszont az üzletek 55 százalékát rajt előtt a helyszínen kötik meg.
|
Értesüléseink szerint Magyarországon mintegy 1500 ember tartozik a törzsfogadók köréhez, akik ha nem is lóversenyfogadásból élnek, de szinte minden futamon ott vannak; tőlük származik a fogadási forgalom 80 százaléka. Egy fogadó átlagosan 30 ezer forintot tesz meg, de 200 forinttal is lehet már nagyobb összeget nyerni. A hétvégén ekkora ráfordítással 800 ezer forintot is vittek el.
A 10-11 ezer embert vonzó vasárnapi futam azt bizonyítja, hogy komolyabban kell foglalkozni az üzletággal, ezért a Nemzeti Lóverseny Kft. a jövőben minden hónapban nagyszabású rendezvényeket tervez. A következő eseményre augusztus 7-én kerül sor, az augusztus 20-i Szent István díjon amerikai tenyésztésű lovak is "összecsapnak", a Kincsem-díjat szeptember elején adják át.
|
Az újonnan épített pályán eddig több mint 150 ló már megjavította egyéni rekordját, ami az ügyvezető szerint a terep jó minőségének tulajdonítható. A magyar ügető lovak egyébként Kelet-Európában a legjobbak, galoppversenyeken a térségben a csehek előznek meg minket.
A lóverseny üzletág jelentőségét mutatja, hogy az elmúlt évben a fogadási forgalom a világon összesen elérte a 160 milliárd dollárt. Első ebben a tekintetben 40 milliárd dolláros forgalommal Japán, ahol ötször annyi ló van, mint Magyarországon. Európában 7 milliárd fonttal Nagy-Britannia a legnagyobb. A közép-európai első Magyarország tavaly 5,4 millió euró bevételt könyvelhetett el.
Nagy Vajda Zsuzsa Menedzsment Fórum