A jelenleg veszteséges lóverseny üzletág felfuttatását reméli a Nemzeti Lóverseny Kft. az 1925-ben épült Kincsem Park teljes megújulásától, amelynek hétvégi avató rendezvényén, a 83. Magyar Derbyn több mint 33 millió forint volt a fogadási forgalom, tudta meg az mfor.hu.
Az ügyvezető szerint most, hogy már kialakult a korszerű lóversenyzés infrastruktúrája, egy XXI. századi pályával rendelkeznek, az üzletág 20 százalékos bővülésével számolnak. "Akkor leszünk nyereségesek, ha sikerül a fogadási forgalom bonyolítására országos hálózatot kiépíteni, hogy ne csak Budapesten és a pályán lehessen tétet megtenni, hanem országos szinten legalább 100, majd 300 helyen." Világjelenség ugyanis, hogy a fogadások mintegy 5-6 százalékát bonyolítják a pályákon, Magyarországon viszont az üzletek 55 százalékát rajt előtt a helyszínen kötik meg.
mfor.hu gyűjtés 2.
Fogadási forgalom Japán 40 milliárd dollár USA 28 milliárd dollár Nagy-Britannia 7 milliárd font Franciaország 7 milliárd euró Olaszország 2,5 milliárd euró Svédország 2,2 milliárd euró Magyarország 5,4 millió euró Ausztria 5,2 millió euró Csehország 4,8 millió euró Lengyelország 4,5 millió euró Szlovákia 1,5 millió euró
Értesüléseink szerint Magyarországon mintegy 1500 ember tartozik a törzsfogadók köréhez, akik ha nem is lóversenyfogadásból élnek, de szinte minden futamon ott vannak; tőlük származik a fogadási forgalom 80 százaléka. Egy fogadó átlagosan 30 ezer forintot tesz meg, de 200 forinttal is lehet már nagyobb összeget nyerni. A hétvégén ekkora ráfordítással 800 ezer forintot is vittek el.
A 10-11 ezer embert vonzó vasárnapi futam azt bizonyítja, hogy komolyabban kell foglalkozni az üzletággal, ezért a Nemzeti Lóverseny Kft. a jövőben minden hónapban nagyszabású rendezvényeket tervez. A következő eseményre augusztus 7-én kerül sor, az augusztus 20-i Szent István díjon amerikai tenyésztésű lovak is "összecsapnak", a Kincsem-díjat szeptember elején adják át.
Mfor gyűjtés 2.
Leghíresebb paripáink
Magyarországon 1100 verseny-ló áll tréningben, a Kincsem Parkban 420 ügetőt edzenek. A Kincsem Parkon kívül még Orosházán és Dunakeszi tér-ségében van lóversenypálya, ahol évente egy alkalommal szerveznek programot. Állami tulajdonban 50 ló van a Bábol-nai Ménes birtokon. A leghíre-sebb magyar lovak egyike az USA-ból származó négyéves angol telivér (galopp) Brahi, ami a versenyeken eddig több mint 10 millió forintot nyert. Ügetőben az eddig veretlen, magyar tenyésztésű Hitelező és a pályarekordot tartó Friderika jeleskedik.
Az újonnan épített pályán eddig több mint 150 ló már megjavította egyéni rekordját, ami az ügyvezető szerint a terep jó minőségének tulajdonítható. A magyar ügető lovak egyébként Kelet-Európában a legjobbak, galoppversenyeken a térségben a csehek előznek meg minket.
A lóverseny üzletág jelentőségét mutatja, hogy az elmúlt évben a fogadási forgalom a világon összesen elérte a 160 milliárd dollárt. Első ebben a tekintetben 40 milliárd dolláros forgalommal Japán, ahol ötször annyi ló van, mint Magyarországon. Európában 7 milliárd fonttal Nagy-Britannia a legnagyobb. A közép-európai első Magyarország tavaly 5,4 millió euró bevételt könyvelhetett el.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!