A térségben munkaerőhiány van, több helyi cég jelezte felvételi igényét. Az elhelyezkedést segítheti, hogy más megyékben is vannak üres álláshelyek. A miniszter szerint a kormányfőnek írt levelében a cég vezetője hangsúlyozta: a gyár bezárásának világpiaci okai vannak, a merevlemezek iránti kereslet csökkent. A magyar munkaerő felkészültségével, teljesítményével teljes mértékben elégedettek voltak. A gyárbezárás nem érinti az IBM más magyarországi egységeit, így például a váci bázist sem.
A 3.700 dolgozó közül 2.100 az IBM alkalmazottja, 1.600 kölcsönzött munkaerő. A megyei munkaügyi központ vezetője miniszteri biztosként dolgozik, hogy kellő hatáskörrel segíthesse az elbocsátott személyek elhelyezkedését. A kormány célja - hangsúlyozta a miniszter -, hogy a képzési programok révén minél kvalifikáltabb munkakörökben, magasabb keresettel alkalmazzák a munkaadók a magyar munkavállalókat.
A távozó dolgozóknak minden segítséget megad a munkaerő-piaci intézményrendszer ahhoz, hogy magasabb szintű képzettséget és ennek megfelelő munkahelyet szerezhessenek. Meglehetősen kedvezőtlen örökség, hogy az előző kormányzat idejében a foglalkoztatáspolitika, a munkaügy nem jutott megfelelő szerephez, önálló minisztérium sem képviselte ezt az ügyet - tette hozzá Kiss Péter.
A miniszter szerint mindenkinek lesz munkája
A székesfehérvári IBM-hez csütörtökön kitelepült munkaügyi iroda személyenként foglalkozik a távozó 3.700 dolgozóval, mindenkinek lehetősége lesz hasonló, vagy képzéssel, átképzéssel más munkakörben történő elhelyezkedésre – közölte Kiss Péter foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter.