2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ugyan az elmúlt időszakban a nők munkahelyi egyenjogúsítását illetően jelentős fejlődésnek lehettünk tanúi, ez azonban még csak az alsóbb szinteken történt meg. Vezetők között még mindig csak feleannyian vannak a gyengébb nem képviselői, és harmadannyi esélyük van a főnöki karosszékbe való bejutásra, mint férfi kollégáiknak.

Az Eurostat uniós statisztikai intézet felmérése szerint - amely 15 és 64 év közötti nők foglalkozatási helyzetét vizsgálta - a nőknek átlagosan 16-23 százalékkal többet kellene keresniük ahhoz, hogy kiegyenlítődjön a merőben nemi hovatartozásból fakadó jövedelemkülönbség. Ráadásul a nők sokkal jobban ki vannak téve az elszegényedés veszélyének, mint a férfiak, főleg az idősebb nők és a gyermeküket egyedül nevelők - idézte az Eurostat-jelentését az MTI.

Az Európai Unióban 2010-ig 6 millió új munkahelyet kellene létrehozni külön a nők számára ahhoz, hogy uniós szinten elérje a 60 százalékot a nők munkavállalási aránya. A nők foglalkoztatásában Svédország jár az élen, 72,4 százalékkal, őt Dánia követi 72 százalékkal, majd Finnország következik 65,4 százalékkal. A sereghajtók a dél-európai országok: Spanyolország 43 százalékkal, Olaszország 41,1 százalékkal, és leghátul Görögország kullog, 40,9 százalékkal.

Ausztria 60,1 százalékkal az 54,9 százalékos uniós átlag felett teljesít a nők álláshoz juttatása terén. Ezzel az aránnyal Ausztria ugyan teljesítette a munkahelyi egyenjogúsításban előírt házi feladat első részét, ám - mint azt Luisella Pavan-Woolfe, az Európai Bizottság foglalkoztatási és szociális igazgatónője Bécsben a gazdasági és munkaügyi minisztérium tanácskozásán megállapította - még Ausztriában is magasak a nemi hovatartozástól függő különbségek olyan területeken, mint a munkahelyi előmenetel vagy a javadalmazás.

A nők munkahelyhez jutási lehetőségeit tekintve egyébként lényeges különbségek vannak Ausztrián belül: 2001-es adatok szerint átlagon felüli a nők foglalkoztatottsága Salzburg tartományban (64,5 százalék), Bécsben (62,5), Felső-Ausztriában (62,3) és Alsó-Ausztriában (60,8). A sereghajtó Karintia, 53,7 százalékkal, de a 60 százalékos országos átlag alatt szerepel Tirol (57,2), Stájerország (57,7), Burgenland és Vorarlberg is (59,3 százalékkal).


Kapcsolódó anyag
Karrier és szexizmus
Mi nők..., gondolatok az üvegplafon jelenségről



LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!