Ez a szervezet egy cégnek is felfogható, amelynek végterméke a biztonság, és ennek előállításához 1,2 millió négyzetméternyi alapterületű épületet működtet, 5400 gépjárművet használ és 17 ezer számítógépes munkaállomást üzemeltet - érzékeltette a számokkal a rendőrség nagyságát Sipos Gyula rendőr dandártábornok.
A költségvetési arányokat elemezve kitért arra, hogy fejlesztésre és felújításra mindössze 177 millió forint jut, ezt lényegében elviszi a frissen végzendő szakközépiskolás rendőrök felruházása, míg 154 rendőrkapitányságon az azonnali életveszélyes helyzetek elhárítására 306 millió forint áll rendelkezésre. A pénzügyi helyzet javítására vannak saját bevételeik is, ezek azonban a tévhittel ellentétben - ahogy Sipos Gyula utalt rá - nem a kirótt bírságok, mert ezek a befizetett összegek az államkasszába kerülnek.
Az ország európai uniós csatlakozása anyagilag segítette a rendőrséget, kapott forrást Brüsszeltől az országhatáron átnyúló műveletekre, az autópálya-rendőrség fejlesztésére és oktatásra, képzésre. Korszerűsödött az autópark is. Az elmúlt két évben kétezer rendőrautót cseréltek le, az idén még újabb ezer gépkocsi cseréjével számolnak. A beszállítókkal kötött szerződés értelmében azok minden javítást elvégeznek, a rendőrségnek csupán tankolni kell az autókba. Ezzel a konstrukcióval egy gépkocsin több mint egymillió forint spórolható meg évente.
A rendőrség védelmi eszköztárának fejlesztésére és csapatszállításra alkalmas járművek beszerzésére legutóbb 3 milliárd forintot fordítottak, ennek részeként vásároltak személyvédő és tömegoszlató eszközöket is.