A szakmai rendezvények annak a projektnek a keretében valósulnak meg, amelyben az Állami Foglalkoztatási Szolgálat (ÁFSZ) európai uniós forrásból támogatja a rugalmas formában végezhető munkalehetőségek feltárását annak érdekében, hogy minél többen tudjanak elhelyezkedni.
A közel két és fél milliárd forintos ráfordítással megvalósuló projekt célja egy olyan új szolgáltatási modell kialakítása, amelynek keretében 150 rugalmas és távmunkában végezhető szakmát fejlesztenek és alakítanak át. A projekt kivitelezője a Telework Budapest Konzorcium, amelyet az ÁFSZ közbeszerzési eljárás keretében választott ki.
A nemrég indult projekttől mintegy 3000 új, rugalmas munkahely létrejöttét reméli az ÁFSZ. A program 2010.december 31-ig tart, a részvétel minden munkaadói szervezet és munkavállaló számára nyitott, az érdeklődők a www.rugalmas.hu honlapon tájékozódhatnak.
Veszprémben és Zalaegerszegen már decemberben megtartották azokat az ingyenes, helyi rendezvényeket, ahol a munkaadók egyrészt tájékozódhatnak a régió munkaerő-piaci folyamatairól, a projekt céljairól, továbbá megismerkedhetnek a rugalmas foglalkoztatáshoz kapcsolódó szervezetfejlesztési módszerekkel és a bevezetéshez kapcsolódó konkrét lépésekkel is.
A jelenlegi gazdasági helyzetben a munkaadók minden eddiginél jobban törekszenek a hatékonyságra és a versenyképesség növelésére, és felismerték, hogy ezt segítheti a rugalmas foglalkoztatási formák bevezetése - idézi a közlemény Hajdók Dávidot, a Telework Budapest Konzorcium rendezvényigazgatóját.
A rugalmas foglalkoztatást népszerűsítő sorozat indul
Elindult az az országos rendezvénysorozat, amelynek célja, hogy a kis- és középvállalkozások minden régióban tájékoztatást kapjanak a rugalmas foglalkoztatási formák szervezeti és gazdasági előnyeiről - közölte a Telework Budapest Konzorcium.