2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A korábban tervezett 250 helyett 52 dolgozóval kevesebbet bocsátanak el a repülőteret üzemeltető cégek a szombaton aláírt megállapodás értelmében.

A Budapest Airport (BA) az MTI-t kérdésére arról tájékoztatott: a korábban bejelentett 228 helyett 48 dolgozóval kevesebbet, azaz 180 főt terveznek elbocsátani. A BUD-csoport másik leányvállalatánál, az AFM Kft.-nél már csütörtökön aláírással zárult a konzultáció, ott 22 helyett 18 dolgozónak kell búcsút mondani. Ezzel a repülőteret üzemeltető cégeknél 52 dolgozóval kevesebbet kell elbocsátani a tervezettnél.

A tájékoztatás szerint a megállapodást a feloszlott üzemi tanács hiánya miatt a munkavállalók által választott képviselők, illetve két szakszervezet, a  Repülőteret Üzemeltető Dolgozók Szakszervezete és az Repülőtéri Dolgozók és Szolgáltatók Szakszervezete tisztségviselői aláírták.

A BA emlékeztet: a Malév csődje miatt kénytelen csoportos létszámleépítést végrehajtani, amelyről az érintettek bevonásával majdnem egy hónapja folytak a konzultációk. A cég szigorú takarékossági intézkedéseket vezetett be, leállította 2012-re előirányzott beruházásainak több mint felét, 10,5 milliárd forint értékben, további ésszerűsítésként pedig tervezi az 1-es terminál bezárását.

A Légiközlekedési Egyesült Szakszervezet (LESZ) az MTI-hez eljuttatott közleményében szombaton arról tájékoztat: jelenlegi formájában elutasítják a megállapodást. A szakszervezet szerint a BA ultimátumot adott az érdekképviseleteknek: ha szombaton nem írják alá az ajánlatot, az eddig tett engedményeket is visszavonja.

A LESZ közleménye szerint a megállapodás nem vonatkozik arra az esetre, ha végül bezárják az 1-es terminált. A szakszervezet szerint több munkahelyet kellene megvédeni, és más területeken lehetne spórolni, nem a dolgozókon.

Ezzel kapcsolatban Hardy Mihály, a BA vállalati és közkapcsolati igazgatója az MTI-nek azt mondta: nincs szó ultimátumról, a konzultációk során így is túllépték a törvény szabta időkereteket az ésszerű kompromisszum eléréséért.

A BA önmagára nézve kötelező erejűnek tekinti a megállapodást - közölte Hardy Mihály. Hozzátette: mivel a cafeteria csökkentéséről nem tudtak megállapodni, így marad a 47.750 forintos keret.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!