Az USA-ban 68,3 milliárd dollárt költöttek a tavalyi évben a hirdetők a televíziókban, miközben az online büdzséjük 16,5 milliárd dollárra rúgott, közölte a Jupiter Research piackutató vállalat. A jelentős különbség ugyanakkor egyre kevésbé indokolt, vélik a szakemberek, mivel a két médium használatára fordított idő kiegyenlítődött.
A kutatások szerint az internettel rendelkező amerikaiak átlagosan heti 14 órát töltenek számítógépei monitorja előtt, és ugyanennyi időt fordítanak tévézésre is. Miután a tengerentúlon az internetes penetráció 80 százalékos, a szakemberek szerint a hirdetők szempontjából releváns célcsoportok online is megszólíthatók.
Ráadásul a legfiatalabb korosztály (18-24 évesek) tagjai számára - akik körében az online penetráció gyakorlatilag megegyezik a tévéjével - immár az elsőszámú médiummá lépett elő a net. Ők ugyanis kétszer annyi időt töltenek a világhálón, mint a tévékészülékek előtt.
A trendek itthon is az amerikainak megfelelőek, igaz még jóval kevesebb ember használja a világhálót. Az internetezők ugyanakkor egyre többet szörfölnek az esti televíziós főműsoridőben, ami várhatóan megváltoztatja majd a médiaköltések szerkezetét. A freemail hazai felhasználóinak internetezési szokásait vizsgálva tavaly ősszel a Medián Webaudit megállapította, hogy hazánkban esténként az adott nap webezőinek akár a 20 százaléka is a világhálón tölti idejét, mellőzve a tévézést.