Két éve Donald Trump milliárdos 125 millió dollárért hirdetett meg eladásra egy ingatlant, az volt az új időszak kezdete. Aztán idén márciusig nem sikerült eladni a lakást, így 25 millió dollárt engedett az árból, így ez lett minden idők legnagyobb árengedménye.
Persze még így sem Trump lakása a legdrágább, a lista élén William Randolph Hurst sajtómágnás egykori Beverly Hills-i birtoka áll, melynek értékét 165 millió dollárra tartják. Felfért még a dobogóra egy 40 hektáros greenwich-i birtok és Jacques Chirac egykori francia elnök egykori háza, melyeket egyaránt 125 millió dollárra becsülnek. A 100 milliós listára még éppen felfért a sokak által legszebbnek tartott ingatlan: a nevadai Tahoe tónál elterülő 210 hektáros birtokot 100 millió dollárra tartják, az ingatlanhoz saját óvóhely is tartozik.
2006-ban még egy 75 milliós ingatlan volt a második legdrágább lakás Amerikában, ez azonban most már fel sem fért a listára. A háznak nyolc hálószobája van, saját strand is tartozik hozzá.
A legdrágább ingatlanok listáját a Forbes magazin állította össze ingatlanszakemberek és ügynökségek segítségével. Az idei lista legtöbb szereplője új belépő, 100 millió dollár alatt nem is nagyon szerepelnek lakások a listában. A szerkesztők a legnagyobb értékű vásárlásokat is összegyűjtötték: John Thornton, a Goldman Sachs pénzügyi cég korábbi vezetője vett idén 81,5 millió dollárért egy házat Palm Beach-en.
Nemrég készítettek egy felmérést azoknak az amerikaiaknak a körében, akik 1,34 millió dollárnál többet keresnek évente, a megkérdezettek többsége úgy vélte, hogy az idei év kifejezetten pozitív az ingatlanbefektetések szempontjából. Azért vélik ezt, mivel a részvénypiacok nagyon bizonytalanok a mostani világgzadasági helyzetben, az emberek igyekszenek biztosabb befektetési lehetőségeket keresni, az ingatlanpiac pedig kiválóan megfelel erre.
Ingatlanszakemberek szerint hosszútávon mindig megéri ingatlanba fektetni a pénzt, mivel ugyan előfordulhatnak kisebb visszaesések az árakban, de hosszabb távon mindig megtérül az ár. Ráadásul a kockázatok is lényegesen kisebbek, mint például a részvénypiacon.
Ráadásul a luxusingatlanok esetében nem nehéz jelentős árengedményt kialkudni, mint azt láthattuk Donald Trump 125 milliós háza esetében.