Az OTP Bank igazgatóságának tagjait eddig öt évre választotta a közgyűlés, a jövőben azonban egységesen határozatlan időre vagy öt évi határozott időtartamra is megválaszthatja, ha áldását adja a módosítási javaslatra a tulajdonosi fórum. A felügyelő bizottság tagjainak mandátuma az eddigi három év helyett a jövőben határozatlan időtartamra vagy három évre szólna.
Úgy tűnik, Spéder Zoltán alelnök, vezérigazgató-helyettes távozása után nem lesz új alelnöke az OTP Banknak, az igazgatóság ugyanis az új alapszabály szerint a jövőben alelnököt már nem, csak elnököt választana saját tagjai sorából. Az elnök egyúttal a társaság vezérigazgatója is, és megbízatása az igazgatóság megbízatásának időtartamára szólna.
A külföldi befektetők 2006 végén a hitelintézet teljes alaptőkéjének 87,6 százalékát birtokolták, s ehhez a szavazati jogok 81,1 százaléka kapcsolódott. A most érvényes alapszabály szerint az OTP-nél az összes külföldi részvényes által közvetlenül vagy közvetve gyakorolt szavazati jog mértéke ugyanakkor nem érheti el az összes szavazati jog ötven százalékát, amit a közgyűlés előtt, a regisztráció során érvényesítenek. Ez a korlátozás a javaslat szerint kikerülne az alapszabályból.
A közgyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozó ügyek köre egyebek között a nyilvános vételi ajánlattételi eljárás megzavarására alkalmas lépésekről való döntéssel bővül. Az igazgatóság hatóköre ugyanakkor némileg szűkül azáltal, hogy az elnök-vezérigazgató, illetve a társaság ügyvezetése a jövőben nem lenne köteles beszámolni azon hitelszerződések megkötéséről, módosításáról vagy megszűnéséről, amelyek értéke meghaladja az egymilliárd forintot.