A kutatás célja, hogy sikeresen meggyőzzék a médiafelületeken legtöbbet hirdető, napi fogyasztási cikkeket gyártó ún. FMCG-társaságokat, hogy minél többet jelenjenek meg reklámjaikkal a rádióban is.

A rádióreklámok önmagukban is képesek ismertséget és vásárlási hajlandóságot generálni, de a rádiók és a tévék szinergiája tudja igazán teljessé tenni a kampány hatékonyságát - jelezte az anyag ismertetésekor Reich Katalin, a Millward Brown kutatási csoportvezetője. Érvelése szerint a rádiókat már csak azért is érdemes az integrált marketingkampányban használni, mert kisebb büdzsével is nagyítják annak hatékonyságát. Ráadásul az anyag szerint a rádióknál kevésbé jellemző az átkapcsolás, és emocionálisan is jobban hatnak.
Magyarországon közel kétszáz rádió működik, ezek a felnőtt lakosság körében napi 6,5 millió hallgatót vonzanak. Ezzel a hallgatottsági indexszel hazánk az európai országok rangsorának első harmadában van - mondta Perjés Tamás, a Szonda Ipsos médiakutatási igazgató-helyettese.
A Világgazdaság értesülései szerint Magyarországon a rádiók a reklámpiacból kilenc százalékkal részesednek, míg az adók Európában öt-tíz százalékot szakítanak ki a reklámtortából. A Magyar Reklámszövetség becslése szerint egyébként a teljes magyar reklámpiac 2004-ben 154,7 milliárd forint volt. A rádiók esetében tavaly listaáron is csak minimálisan nőtt a piac, ez egyben azt is jelenti, hogy reálértékben legfeljebb stagnálásról lehet beszélni.