A tájékoztatás szerint a fővárosban és hét megye 59 településén 647 olyan épület károsodott, amely magánszemély tulajdonában volt. A felmért kárérték összesen 261 millió 601 ezer forint, míg a helyreállítás költsége csaknem 517 millió forint. A tulajdonosok közül 150 rendelkeztek biztosítással a káresemény időpontjában, így esetükben a helyreállítási költség 100 százalékra, míg 497 nem biztosított épületnél a helyreállítási összeg hetven százalékra történő kiegészítésre van lehetőség.
Az adatok szerint az önkormányzati tulajdonban lévő kötelező feladatot ellátó építmények, bérlakások közül 30 településen 79 károsodott összesen 152,2 millió forint értékben, a helyreállítás becsült költsége majdnem 227 millió forint. A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium felmérése alapján az utakban, közlekedési létesítményekben összesen 2 milliárd 670 millió forintnyi kár keletkezett, amelynek 55 százaléka állami, a többi pedig önkormányzati tulajdonú.
Az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a területi vízügyi igazgatóságok kezelésében lévő állami védművekben és vízpótló rendszerben keletkezett kár eléri a 2 milliárd 640 millió forintot. Az összegzés szerint az agráriumban a kár értéke csaknem 1 milliárd forint, amelynek nagy része a mezőgazdasági területeket és a gemenci erdőt érinti. A Magyar Posta vagyonában keletkezett kár meghaladja a 20 millió forintot.
Árvízkárok: 6,7 milliárd forint
A dunai áradás miatt összesen 6 milliárd 699 millió forintnyi kár keletkezett a lakóépületekben, valamint az állami és önkormányzati infrastruktúrában - tartalmazza az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) összesítése.