2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az EdF International, a francia Electricité de France SA villamosipari vállalat teljes tulajdonú leányvállalata szeretné megvásárolni a Délmagyarországi Áramszolgáltató Nyrt. (Démász) azon 39,1 százalékát, amely még nincs a tulajdonában - közli a Világgazdaság. Szándékáról tegnap tájékoztatta a tőkepiaci hatóságokat - derül ki a világ legnagyobb villamosenergia-cégének közleményéből.

Az EdF International egy részvényért 20 ezer forintot kínál, ez 22 százalékos felárat jelent az elmúlt 12 hónap átlagos részvényárfolyamához képest és 30 százalékot a Démász-papírok kereskedésének felfüggesztését megelőző nap árfolyamához képest. A társaság tulajdonában jelenleg a papírok 60,9 százaléka van, míg 39,1 százalék közkézen forog.

Az EdF a Démász kisebbségi tulajdonosai által birtokolt valamennyi törzsrészvény felvásárlásával megerősíteni és ésszerűsíteni kívánja üzleti tevékenységét Magyarországon és Közép-Európában, ahol hazánk kulcsszerepet játszik. Ez alátámasztja azt a feltételezést, miszerint a Démász - versenytársaihoz képest - csekély árampiaci szerepéből nem következik egyenesen, hogy anyacége kiszállna a társaságból, sőt meglehet, hogy éppen erősíteni akarja a pozícióit.

Európai felvásárlásokra készül a francia áramszolgáltató

Tavaly az EdF megkétszerezte, 3,24 milliárd euróra növelte nettó eredményét (árbevétele 51 milliárd euró volt), s jelezte, hogy a pénzt felvásárlásokra kívánja költeni. Terveiben Európa elsőbbséget élvez. Három év alatt összesen 26 milliárd eurót szán beruházásokra, ebből nyolcmilliárdot felvásárlásokra.

A nyilvános vételi ajánlathoz kapcsolódó dokumentumokat az EdF International benyújtotta a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez, a Budapesti, illetve a Luxembourgi Értéktőzsdéhez, valamint eljuttatta azokat a Démász igazgatóságához is. A törvényben előírt 15 napos jóváhagyási határidő lejárta után az EdF International közzéteheti a végleges nyilvános vételi ajánlatot. Az EdF kérelmezte a Magyar Energiahivatal (MEH) jóváhagyását a tranzakcióhoz. Erről a MEH a törvényben előírt 90 napon belül hozza meg döntését - tudatta a Világgazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!