3p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Napjainkban sokat hallani az Európai Foglalkoztatási Stratégia célkitűzéseiről, stratégiájáról. Sok szó esett arról is, hogy ezeknek a céloknak a megvalósítása elsősorban az egyes tagállamok feladata. Arról azonban kevesebben tudnak, hogy az Európai Unió milyen közvetlen és közvetett módszerekkel segíti a nemek közötti egyenlőség megvalósulását az egységes európai munkaerő-piacon. Az alábbiakban bemutatjuk a legfontosabb támogatási forrásokat, az Európai Unió nemek közötti egyenlőséget elősegítő programjait.

A földrajzi Fejlesztési Társulás bizonyos területi jellemzőkkel leírható problémával foglalkozik. A Fejlesztési Társulás földrajzi határa lehet például egy régió, egy kistérség, vagy egy adott város. Az ágazati Fejlesztési Társulás egy meghatározott gazdasági vagy ipari ágazattal, illetve a diszkrimináció egy jól körülhatárolható formájával összefüggő konkrét problémákat igyekszik megoldani. Az EQUAL program kötelező eleme az európai uniós tagállamok közötti nemzetközi együttműködés, amely az ismeret- és tapasztalat-cserét szolgálja. Ennek érdekében a Fejlesztési Társulásoknak a hazaiakon túl külföldi partnereket is be kell vonniuk projektjük végrehajtásába.

Minden EQUAL projektnek innovatív elemet kell tartalmaznia, azonban az innováció többféle módon valósulhat meg, például:

  • új módszerek, új eszközök vagy új megközelítések alkalmazásával

  • új célok kitűzésével, új képesítésekre, új foglalkoztatási területekre való koncentrálással

  • további célunk lehet a munkaerő-piaci rendszerek fejlesztése vagy intézményes struktúrák átvétele.


Az EQUAL kezdeményezés keretében a programvégrehajtás időszaka négy szakaszra (Action) bontható. Az egyes szakaszokhoz speciális tevékenységek tartoznak, amelyekhez meghatározott finanszírozási rendszer kapcsolódik.
Az első az induló szakasz, amely legfeljebb hat hónapig tart, amely időszak alatt projekt kezdeményezői meghatározzák és kidolgozzák projektötletüket. A 2. szakasz a projekt megvalósításának időszaka, amely 18-36 hónapig tarthat. A 3. szakasz kifejezetten az EQUAL program keretében megjelenő tevékenységeket öleli fel: a tematikus hálózatépítést és a nemzeti, illetve európai szinten történő terjesztési és mainstreaming tevékenységeket. A 4. szakasz a technikai segítségnyújtást jelenti. Az utolsó két szakasz feladatai végigkísérik a projekt teljes időtartamát.

Az EQUAL program magyarországi koordinátora az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány.

További információ szerezhető a Közösségi Programokról és egyéb európai uniós forrásokról az EUOLDAL Információs Portálon, amelynek célja, hogy az európai uniós támogatási lehetőségek ismertetésével, az ezzel összefüggő képzési programok meghirdetésével, kapcsolódó szolgáltatásokkal segítse a magyar szervezetek csatlakozásra való felkészülését, valamint a csatlakozás utáni boldogulását. Ez egy tisztán non-profit kezdeményezés. A weblap legfőbb célja, hogy a magyarországi intézményeknek gyakorlati támogatást nyújtson európai uniós támogatások megszerzése érdekében.

Lovász Gabriella
Geonardo Kft.


Forrás: Victoria - kiadványsorozat döntéshozó nőknek

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!