2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A következő években csaknem megduplázódik majd az ötcsillagos szállodák száma Kínában, kérdés ugyanakkor, hogy van-e valós kereslet a növekvő kínálat mögött.

Jelenleg  országszerte több mint 650 ötcsillagos szálloda közül választhatnak a vastagabb pénztárcájú vendégek Kínában, 500 újabb legfelsőbb kategóriás hotel pedig jelenleg épül. Csaknem az összes nagy luxus szállodalánc a kínálat bővítését tervezi a jövőben: az Intercontinental Hotels megkétszerezné, a Hilton negyedével növelné létesítményeinek számát, a Marriott pedig a következő három évben havonta nyitna új hotelt valamelyik kínai városban. Az ország legdélebbi csücskén, a Hajnan tartományban fekvő Szanja (Sanya) üdülővárosban a következő öt évben 40 ötcsillagos szálloda megnyitása várható.     

Felvetődik ugyanakkor a kérdés, indokolt-e a rendkívüli méreteket öltő építkezés. A szállodák kihasználtsága Kínában tavaly átlagosan 61 százalékot tett ki, ez az arány Amszerdamban, Berlinben és Párizsban 75 százalék körül alakul. A luxusszállodák építését sok esetben a helyi kormányzatok szorgalmazzák, ezzel munkahelyeket és beruházást teremtve, valamint a tartomány "értékét" növelve. A másik oldalon ugyanakkor a közép- és hosszútávra vonatkozó előrejelzések állnak. Így például a washingtoni székhelyű Boston Consulting Group (BCG) nemzetközi tanácsadó cég szerint - Japánt megelőzve és az Egyesült Államokat követve - Kína már 2013-ra a világ második legnagyobb idegenforgalmi piacává válik, 8 százalékos globális részesedéssel. Az Egyesült Nemzetek Világturisztikai Szervezetének adatai szerint 2025-re az USA és Kína lesznek a világ legnagyobb szállodapiacai, fej-fej mellett, 6,1 millió hotelszobával.

Az építkezési lázat a kínai statisztikák is táplálják. A nemzeti idegenforgalmi hivatal adatai szerint a belföldi turistautak száma tavaly 2,64 milliárdot tett ki, 13 százalékkal többet, mint 2010-ben. Ez a szám a becslések szerint az évtized közepére 3,3 milliárdra nő majd, az életszínvonal és a rendelkezésre álló jövedelmek növekedésének köszönhetően, a folyamatot pedig a belső kereslet fellendítésére törekvő központi vezetés is elősegíti majd.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!