David Beckham, az angol válogatott üdvöskéje [ajanlo=66][igazitas=left/] a Real Madridhoz történt átigazolása révén jelentős mértékben tudta növelni jövedelmét, s tavaly összesen 22,4 millió euró (5,7 milliárd Ft) bevételt könyvelhetett el. A focista klubjától 6,4 millió eurós fizetést kapott, ehhez azonban még hozzájöttek az eredményességtől függő prémiumok. A reklámszerződések révén 11,4 millió euró ütötte a markát, a biográfiájáért járó előleg 3 millió euróra rúgott, egy ázsiai turné pedig 1,5 millió eurót hozott a konyhára.
A világ második legjobban kereső focistájának címét tavaly a brazil Ronaldo szerezte meg 16,5 millió eurós (4,2 milliárd Ft) összbevétellel. A 2002-ben még ezüstérmes pozícióban lévő Zidane "leszegényedett" a 3. helyre és "mindössze" 14 millió eurós (3,5 milliárd Ft) jövedelmet volt képes felmutatni.
Bár a top 3-ban található futballista mindegyike a Real Madridban rúgja a labdát, a spanyol klubnak az idén sem a Bajnokok Ligájában, sem a hazai bajnokságban nem sikerült megszereznie az első helyet.
A négy-négy olasz és angol, három francia, két-két brazil és német, valamint egy-egy japán, ír, holland és spanyol labdaművészt tartalmazó listán a legjobban kereső germánok mezőnyét a Bayern München hálóőre, Oliver Kahn vezeti (8, 84 millió euró; 2,2 milliárd Ft). Rajta kívül még Michael Ballack került be az első húszba, 6,7 millió euróval (1,7 milliárd Ft). Érdekesség, hogy a Nationalelf középpályása bevételeinek több, mint harmadát, 2,5 millió eurót köszönhet az Adidas-Salomonnal, a Coca-Colával, a McDonald's-szal, a Sony-val és a Deutsche Telekommal kötött reklámszerződéseknek. Ázsiát csupán a Bolognában játszó Hidetoshi Nakata képviseli, ő 8,45 millió eurót ((2,1 milliárd Ft) focizott össze 2003-ban.
Összehasonlításul: jövedelem szempontjából nem csupán az edzők, hanem még a legjobban fizetett európai felsővezetők sem érhetnek a listát vezető futballisták nyomába. Beckham például több, mint kétszer akkora összjövedelmet könyvelhetett el, mint Európa legjobban fizetett menedzsere. Daniel Vasellának, a svájci Novalis gyógyszerkonszern vezetőjének ugyanis be kellett érni 12,4 millió dolláros (2,5 milliárd forint) illetménnyel. Még ennél is jobban elmarad a Real Madrid sztárjaitól a világ legdrágább trénerének számító portugál José Mourinho. A Chelsea mestere 7,5 millió eurós jövedelemben részesül évente.
(Menedzsment Fórum)
Beckhamék többet keresnek Európa legjobban fizetett menedzsereinél
A France Football szaklap idén is összeállította a világ legjobban kereső futballistáinak húszas listáját. A rangsort továbbra is David Beckham vezeti, akinek összjövedelme több mint kétszer akkora, mint Európa legjobban kereső menedzserének a fizetése.