Gazdaságtalanná válhatnak a pókertermek Magyarországon, ha a parlament elfogadja a póker törvényt, véli a Magyar Szerencsejáték Szövetség, valamint a Magyar Póker Szövetség.
A két szervezet az MTI-hez szerdán eljuttatott együttes állásfoglalásban azt állítja, vonatkozó előírása törvény nem eredményezheti a várt adóbevételeket. A tervezet ugyanis - amely a szerencsejáték szervezéséről szóló törvényt egészíti ki a póker klubok működésének szabályaival - a tervezett korlátozások miatt nem elégíti ki a játékosok igényeit. Ilyen például a maximum 10 asztalos limit, vagy a nemzetközi szinthez nem illeszkedő nevezési díjak.
A két szervezet úgy véli: a jegyzői nyilatkozatra, valamint a 200 méteres védőtávolságra vonatkozó előírás miatt nem lesz olyan terem, amely a szabályozásnak megfelel majd. A törvénytervezetben meghatározott feltételekkel Magyarországon nemzetközi versenyeket nem lehet szervezni, ezért a nemzetközi események szervezői elkerülik majd Magyarországot - állítják a nyilatkozat aláírói.
A két szervezet szerint a szabályozást egyszerűvé, átláthatóvá lehetne tenni úgy, hogy a játékszervezés is gazdaságos legyen. Ezért az asztalok regisztrálására, és az ehhez kapcsolódóan az asztalok szerinti tételes adófizetésre volna szükség, évente és asztalonként 1500 euró összegben. Ezzel országosan 30-40 klubban 500-600 regisztrált asztal lehetne. Ennek nyomán pedig várhatóan több mint 1000 új munkahely létesülhetne.
Ha a jelenlegi törvénytervezetet elfogadják, a játékosok nem találják meg a lehetőséget az élőjátékra, és végleg átpártolnak az internetes pókerre, amelynek pedig sokkal nehezebb a szabályozhatósága, adózás alá vonása és ellenőrizhetősége - mutat rá a két szakmai szervezet. A Magyar Póker Szövetség és a Magyar Szerencsejáték Szövetség jelezte: elkötelezettek egy előremutató jogszabály közös kidolgozása iránt.