3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Európában terjeszkedne a kínai ZTE, amely indul a német rendőrség digitális távközlési rendszerének szállítására kiírt pályázaton is. A kínai távközlési cégek hazánk iránt is érdeklődnek.

Európában terjeszkedne a kínai ZTE, amely indul a német rendőrség digitális távközlési rendszerének szállítására kiírt pályázaton is. A kínai távközlési cégek hazánk iránt is érdeklődnek.

A legnagyobb tőzsdén jegyzett kínai távközlésiberendezés-gyártó vállalat, a ZTE a német piacon is fel akarja venni a versenyt a Siemensszel és más, őshonos távközlési vállalatokkal. - Fiatalok vagyunk és tanulékonyak, megszerezzük azt a piaci részesedést, ami jár nekünk - jelentette ki a ZTE németországi igazgatója, Ling Hai-feng.

[ajanlo=289][igazitas=left/]A vállalat szektortársaihoz képest viszonylag későn, 1985-ben alakult meg Kínában, és kemény küzdelem árán tett szert jelenlegi piaci rangjára. - Ezt fogjuk megismételni Európában is - idézte az igazgatót a dpa hírügynökség. A cég intenzív tárgyalásokat folytat mobil- és vezetékes távközlési vállalatokkal. Indul a német rendőrségi digitális távközlési rendszer szállítására kiírt milliárdos pályázaton is. Mobiltelefonjaival még az idén megjelenik a német piacon.

A 25 ezer alkalmazottat foglalkoztató ZTE tavaly több mint 4 milliárd dolláros forgalmat bonyolított külföldön. Nagy kutatási és fejlesztési beruházásainak köszönhetően évente 35 százalékos növekedési ütemmel terjeszkedik. Olyan nagy nevek európai piacaira vetett szemet, mint a Nokia, a Siemens, az Ericsson és az Alcatel. Ling jó esélyt lát a sikerre. A ZTE egyike azon kevés vállalatoknak, amelyek az egész ágazatban kínálnak termékeket, a hálózati rendszerektől a kézi készülékekig. Más, hasonló kínai vállalatok - köztük a Huawei -, is megkezdték már a távközlésben is a külföldi piacok meghódítását.

A meghonosodott márkák 30-40 évre visszatekintő ügyfélkapcsolatait feloldani azonban nem lesz egyszerű feladat. Theo Kitz, a Merck Finck bankház távközlési piaci elemzője szerint a terjeszkedés egyik lehetősége a dömpingáras piaci bevonulás, ami azonban "az egész ágazat kárára lenne". Miután a ZTE sikerrel megvetette a lábát a németországi piacon, Ling nem tartja kizártnak kutatási-fejlesztési tevékenység telepítését sem - írja az MTI.

Korábbi hírek szerint több kínai távközlési cég hazánk iránt is érdeklődik. A ZTE Corp. tervezett kelet-európai gyártásáért Magyarország is versenyben van, az IBM személyiszámítógép-üzletágát megvásárló Lenovo pedig azt fontolgatja, hogy Székesfehérváron gyártana hordozható számítógépeket. A távközlési hálózati eszközöket gyártó Huawei Technologies Budapesten alakítja ki regionális kereskedelmi központját.

Érdekes, hogy a EU tavalyi bővítése óta a nyugat-európai távközlési vállalatok is újra fölfedezték Kelet- és Közép-Európát, ahol nagy növekedési lehetőségeket látnak. A brit Vodafone, a világ legnagyobb mobilszolgáltatója 3,27 milliárd eurót fizetett a cseh Oskar és a román MobiFon mobilcég 100, illetve 78 százalékáért. A Vodafone eddig viszonylag szerényen szerepelt a térségben. Saját márkaneve alatt csak Magyarországon működik.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!