A New York-i államügyész korábban azt jelezte, hogy eltekintenének a jogi procedúrától, ha Richard Grasso, az intézmény korábbi elnök-vezérigazgatója visszafizetné a felvett juttatások felét.
Grasso azonban nem volt hajlandó ekkora összeget visszajuttatni, és azt mondta, inkább vállalja a procedúrát. A korábbi tőzsdei vezető szerint az általa felajánlott 48,5 millió dollár visszafizetése is már igazán jutányos ajánlat volt.
A beadványt a tőzsde jelenlegi vezetése terjesztette a bíróság elé, amelyet Eliot Spitzer államügyész is támogatott. Az ügyészség és a védelem eltérő álláspontja abból adódik - emelik ki a kommentárok, hogy a törvényben a magánkézben lévő társaságok esetén nincs szabályozva a fizetések maximális mértéke, ugyanakkor a közszférában tevékenykedők esetében vannak limitek. Emellett a védelemnek azt is bizonyítania kell, hogy a fizetésről döntő személyek nem voltak személyi függésben, illetve anyagi előnnyel nem járt számukra a javadalmazás juttatása.
(Menedzsment Fórum)
Kapcsolódó anyagok
Jogi vizsgálat lesz a New York-i tőzsdeelnök fizetési botrányából
A New York-i tőzsdebotrány kronológiája
Bíróságra kerül Grasso fizetési ügye
Megegyezés hiányában a szövetségi bíróságon folytatódik a New York Stock Exchange korábbi első emberének fizetési ügyében kezdeményezett ügyészségi vizsgálat.