A brit kormány "tízezrével" adja ki a letelepedési engedélyeket az EU-ba belépő országok polgárainak, megelőzendő, hogy kérelmeik elbírálása a csatlakozás utánra húzódjon, felborítva a bővítés utáni bevándorlási előrejelzéseket - állítja egy brit belügyi alkalmazott.
A kormány hétfőn cáfolta Steve Moxon, a brit belügyminisztérium egyik bevándorlási kérvényelbíráló központjának ügyintézőjének állítását, s egyben vizsgálatot rendelt el a tisztviselő ügyében.
Nagy-Britannia az egyetlen nagy EU-tagállam, amely - a több százezres kelet-európai bevándorlással riogató sajtó és a konzervatív ellenzék rendkívüli nyomása ellenére - a jóléti juttatások bizonyos mértékű korlátozásával ugyan, de nyitva tartja munkaerőpiacát a csatlakozó országok munkavállalói előtt. A brit kormány hivatalos előrejelzései szerint a májusi bővítés után is évente legfeljebb 5-13 ezer új munkavállaló érkezhet az egyébként is munkaerőhiánnyal küszködő, erőteljesen növekvő gazdaságú Nagy-Britanniába, ahol jelenleg 500 ezer állás nincs betöltve. (MTI)
Kapcsolódó anyagok
Visszautasítják a britek a munkaerő-piaci intézkedésekkel kapcsolatos kritikákat
Brit munkavállalás: korlátozzák is, meg nem is
Botrány a brit munkavállalási engedélyek kapcsán
A brit kormány tízezréve adja ki a letelepedési engedélyeket az EU-ba belépő országok polgárainak, megelőzendő, hogy kérelmeik elbírálása a csatlakozás utánra húzódjon.