A lépés része annak a folyamatnak, hogy megkezdte magyarországi cégeinek összefogását a nálunk két éve jelen lévő társaság. Ekkor vásárolta meg a globális RMC-csoportot, melynek hazai érdekeltsége a Danubiusbeton Betonkészítő Kft. A cég sajtóközleménye szerint a gyárak, üzemek, berendezések és járművek átfazonírozása után hamarosan egységes arculattal jelenik meg a New York-i tőzsdén is jegyzett Cemex, amely jelenleg 38 készbetongyárral, nyolc kavicsbányával és öt térkőüzemmel rendelkezik az országban. A hazánkban mintegy 800 alkalmazottat foglalkoztató társaság éves magyarországi forgalma csaknem 19 milliárd forint.
Mint az a budapesti szolgáltató központ erősítési szándékából is kiderül, Magyarország nem csak az építőanyag-gyártás miatt játszik fontos szerepet a Cemex stratégiájában. A két éve kialakított szolgáltató központ, a Cemex Shared Service Center fokozatosan bővülve számos it-, valamint pénzügyi szolgáltatást végez a Cemex világhálózata számára.
A tevékenységek centralizálása egyéb téren is jellemző a Cemexre: Svájcban található ugyanis a globális kutatás-fejlesztési központ, amely az új típusú betontermékek kifejlesztését végzi.
Az innovatív termékek kifejlesztéséhez elengedhetetlen technológiai hátteret, illetve piacvezető pozíciójának erősítését jelentős beruházásokkal kívánja biztosítani a Cemex. A társaság a közelmúltban 550 millió forintot fordított egy új budapesti betongyár és további 730 millió forintot egy térkőüzem létrehozására. A cég tavaly több mint egymilliárd forintot fektetett be nálunk, idén pedig még ennél is nagyobb mértékű invesztíciókra készül, számol be a Napi Gazdaság.