A Bács-Tak Kft. januárban szerezte meg a KB Zrt. részvényeinek 50,1 százalékát. Mivel a Bács-Tak az összefonódás engedélyezését csak késve, májusban kérelmezte a GVH-tól, ezért a hatóság kétmillió forint bírságot rótt ki a vállalkozásra.
A GVH vizsgálata során kiderült, hogy az eredetileg takarmány gyártással foglalkozó, de tevékenységi körét a kacsa és brojlercsirke neveléssel kibővítő Bács Tak Kft., valamint a KB Zrt. egyaránt kötődik az ugyancsak a baromfiiparban tevékenykedő Hungerit Zrt-hez.
A GVH szerint az összefonódásban részt vevő vállalkozásoknak nincs azonos tevékenysége, így ebben az összefüggésben gazdasági erőfölényes helyzet létrejöttével vagy megerősödésével nem kell számolni. Erőfölényes helyzet létrehozása ugyanakkor nemcsak egy vállalkozás-csoport egyedüli, hanem két, vagy több vállalkozás közös erőfölényes helyzetének létrehozására is vonatkozik.
Márpedig a KB Zrt. felett az összefonódás révén irányítást szerző Bács-Tak Kft-t tulajdonosi és személyi kapcsolat fűzi a Hungerit Zrt-hez. A GVH emiatt csak azzal az előzetes feltétellel engedélyezte az összefonódást, ha a Bács-Tak Kft. üzletrész-tulajdonosa lemond a Hungerit Zrt. felügyelőbizottságában betöltött tagságáról, a KB Zrt. közgyűlése pedig visszahívja a Hungerit tulajdonos-vezérigazgatóját az igazgatóságából.
A versenyhatóság emellett kötelezettségként előírta, hogy 2017. december 31-ig a Bács-Tak Kft. és az általa közvetlenül vagy közvetve irányított vállalkozások nem vásárolhatnak Hungerit Zrt. részvényt, valamint 2017 december 31-ig ugyanazon személy nem lehet egyidejűleg választott tisztségviselő a Bács-Tak által irányított vállalkozás-csoportban és a Hungerit Zrt. által irányított vállalkozás-csoportban.