Azok a cégek, amelyek áldozatokat hoztak ezen a téren, 44 százalékkal nagyobb arányban képesek megtakarításokat elérni.
Munkaerő-megtartó képességük több mint ötven százalékkal javul, és 33 százalékkal valószínűbb, hogy dolgozóik motiváltnak érzik magukat - áll a Humán Rent hírlevelében.
A kutatás fényt derített arra is, hogy a legsikeresebb cégeknek azok bizonyultak, amelyek formális keretek között megoldott képzést biztosítottak dolgozóiknak, miközben a vállalatok 66 százaléka ad hoc módon oldja meg a tréningek tartását.
"Bár a képzési költségekhez elsők között nyúlnak hozzá recesszió idején" – nyilatkozta Dr. Emma Parry, a Cranefield vezető kutatója – "a kutatás megmutatta, hogy a vállalatok jelentős költségeket takaríthatnak meg, ha kinevelik maguknak a szükséges képzettségű munkaerőt."
A munkaadók számára a tehetséggondozás azt jelenti, hogy felvértezik a dolgozókat az üzleti célok eléréséhez szükséges képességekkel. Ez a hagyományos képzések mellett mentori rendszer bevezetését, dolgozói coachingot, és a munkakörök fokozatos kiszélesítését is magába foglalhatja – idézi a kutatót a NewBusiness hírportál.