3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A fokozódó légiipari versenyben újabb marketingfogással próbálja magához csábítani az ügyfeleket a British Airways: a társaság - a légiközlekedési iparban elsőként - hivatásos alvásszakértőt alkalmaz annak érdekében, hogy az utasok nagyobb megrázkódtatás nélkül vészeljék át az esetenként maratoni utazásokat.

A légitársaság felmérése szerint a nyári szezonban minden negyedik utazás alkalmával tengerentúli, elsősorban észak-amerikai és ázsiai világvárosokat keresnek fel menetrend szerinti járatokkal a magyar utasok. Az előre foglalások alapján a hazai toplistán idén Los Angeles, New York, Miami, San Francisco, Chicago, Phoenix, Sydney, Toronto, Johannesburg és Hong-Kong szerepel, derül ki a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményből.

Mivel az amerikai desztinációk esetében 8-10, az ázsiai nagyvárosok irányába pedig akár 15-20 órás is lehet az út, ezért a társaság egy alvásszakértőt fogadott az utasok segítésére. A beszédes nevű Dr. Sleep valójában Dr. Chris Idzikowski, a British Sleep Society elnöke, aki a cég honlapján - az úti cél és az alvási szokások megadása után - akár személyre szóló tanácsokat is ad az utasoknak.

Ha megőrül a biológia óra

Az orvos szerint az ember biológiai órája több időzóna átlépésének hatására összezavarodik. Ennek nyomán úgynevezett "jet-lag" hatás jelentkezhet, ami fáradtságot és alvásképtelenséget okozhat. A kellemetlen tünetek enyhítése érdekében a hivatásos alvásszakértő egy tanulmányt készített. Ez bemutatja, hogyan tudnak az utasok tökéletesen aludni és pihenni a fedélzeten, mi a különbség a Keletről Nyugatra, illetve a Nyugatról Keletre történő utazás fiziológiája között, melyek az alvás szempontjából leghatékonyabb testhelyzetek.

A tanulmány szerint a biológiai órát négy meghatározó tényező befolyásolja: a világosság, az alvás, a gyakorlatok és az étkezés. A "jet-lag" elkerüléséhez a legfontosabb dolog, hogy az indulásunk helyén bekövetkező esti időszakra jellemző sötétségről gondoskodjunk akkor is, ha a gép az új időzónában éppen nappali időszakban és fényviszonyok között repül.

Dr. Sleep a Budapest-New York út esetén például a következőket tanácsolja: "Ha rövid időre utazik, ne állítsa át az órát helyi időre, maradjon a magyar időszámításon! Fogyasszon könnyű ételt érkezéskor, és lehetőleg korán térjen nyugovóra. Ébredéskor - ami helyi idő szerint éjszaka lesz - reggelizzen, majd olvasson, tévézzen pár órát. Próbálja úgy intézni, hogy munkanapja reggel 9 órakor kezdődjön, hogy előtte még legyen ideje egy rövid szundikálásra. Munka után törekedjen arra, hogy felszállás előtt pihenjen. Ha aludni nem tud, relaxáljon, az is megfelelően felfrissíti a szervezetét. Visszaútja során, a fedélzeten próbáljon meg minél többet aludni annak érdekében, hogy az utazás fárasztó hatásait minimalizálja."

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!