2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Magyarország vonzó befektetési terep a brit vállalkozások számára – fejtette ki Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter pénteken, az új Brit Kereskedelmi Központ budapesti megnyitóján.

Közölte, az új intézmény tovább erősíti a kétoldalú kereskedelmi kapcsolatokat az Egyesült Királyság és Magyarország között. A központot Ian Livingston, brit kereskedelemfejlesztési és befektetés-ösztönzési államtitkár és Németh Lászlóné adta át.

A budapesti központ létrehozása azt jelzi, hogy Magyarország iránt az Egyesült Királyságból nemcsak a nagybefektetők érdeklődnek, hanem immár a kisebb vállalkozások számára is megnyílik az út” – mondta Németh Lászlóné, aki elmondta, Nagy-Britannia mára a hetedik legnagyobb befektetővé vált Magyarországon.

Ian Livingston elmondta, látogatásának az a célja, hogy segítsen Nagy-Britanniának 2020-ig megduplázni, 30 milliárd fontra növelni a kelet-közép-európai régióval folytatott kereskedelem értékét. Ian Livingston szerint az elmúlt 10 évben megkétszereződött a brit szolgáltatások és termékek exportja a kelet- és közép-európai országokba.

Kifejtette, a régióban közel 110 millióan élnek, az együttes GDP meghaladja az ezer milliárd angol fontot, a növekedés üteme pedig az elmúlt években gyorsabb volt, mint Európa más részein. Az eurózóna átlagához képest alacsony államadósság elősegíti a stabilitást, hosszú távon is fenntartható növekedést biztosít.

Ian Livingston szerint céljuk, hogy zökkenőmentessé tegyék a brit cégek Magyarországra érkezését. El szeretnék érni, hogy 2018-ra a Brit Kereskedelmi Központ közreműködésével megduplázódjon, vagyis a jelenlegi 4700-ról 9400-ra emelkedjen azoknak a brit cégeknek a száma, amelyek termékekkel és szolgáltatásaikkal jelen vannak a magyar piacon.

A brit államtitkár szerint jók a két ország kapcsolatai, de a magyar és a brit cégek eddig olyanok voltak, mint a régi jó barátok, akiknek sajnos nem volt idejük elégszer találkozni. A Brit Kereskedelmi Központ a Brit Nagykövetség, a brit kormány Kereskedelemfejlesztési- és Befektetés-ösztönzési Irodája (UKTI) és a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara (BCCH) közös munkájának köszönhetően jött létre, vezetője Strommer Olivér lesz.

A megnyitón Tóth Vazul, a Magyarországi Brit Kereskedelmi Kamara elnöke kiemelte, hogy a kamara üdvözli a Brit Nagykövetséggel és az UKTI-val való közös együttműködést.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!