A helyzetet kisség nehezíti, hogy a raktározott és kiosztandó áruféleségek mind frissáruk, joghurt, sajt, felvágottak, ami azt jelenti, hogy az állandó 3 fokos hőmérséklet, és a szavatossági követelmények folyamatos szemmeltartása elengedhetetlenül fontosak.
Az áru a harminc-néhányszáz kilométeres körzetben lévő gyárakból, kamionokon érkezik a központba. Ezek a három automata kirakodóegység egyikéhez állhatnak oda, melyek futószalagjai dokkonként egyszerre 66 euroraklap kirámolására alkalmasak. Mindegyiknek automatikusan működő ajtaja van, ezenkívül azonosítóberendezéssel, vonalkódleolvasóval, és áruvisszaküldési szalaggal vannak ellátva. Természetesen a teljesen automata lerakodóállásokon kívül hagyományos kézi lerakodási kapuk is vannak, azoknak a termékeknek, amelyeknek továbbítása és osztályozása nem végezhető gépekkel.
Hosszan lehetne még sorolni az emberek munkáját megkönnyítő berendezéseket, de a lényeg az, hogy az együttműködés meghozta a kívánt eredményt, a magas teljesítményű, zökkenőmentes és költséghatékony disztribúciót. Az egyik résztvevő cég, a berendezéseket gyártó és üzemeltető svájci Swisslog vezetője így fogalmazott: Nagyon fontos, hogy a csapatmunka résztvevői megértsék és elfogadják egymás munkamódszereit, amelyek nemzetenként igen különbözőek lehetnek. A mi példánk ezt jól illusztrálja. Egy francia (Danone), két olasz (Galbani és Cavalieri), egy belga (Salvesen), és egy svájci cég (SWisslog) dolgozik együtt, Az együttműködésünk nyelve az angol lett, munkamódszerünkben pedig igyekszünk a legjobb gyakorlatokat átvenni egymástól. Azt hiszem ez sikerült, így ma már elmondható, hogy a lehető legjobbat hozzuk ki a formációból.
Egyesített disztribúció
Az egyesített disztribúciós tevékenység haszna nem elhanyagolható, amire elég logikus magyarázat, hogy az a kétségtelenül nagy befektetés, amit egy hatalmas és automatizált elosztóközpont felépítése jelent, viszonylag hamar megtérül. Ennek legkézzelfoghatóbb okai a következők: az ilyen központ egyazon idő alatt nagyobb mennyiségek kezelésére képes, csökkenti az ellátási lánc működtetésének összköltségét, növeli hatékonyságát, csökkenti a láncon belüli holtidőket, és átláthatóbbá teszi a készletnyilvántartás. Mindezek mellett a megrendelők és ügyfelek fokozott elégedettségét is automatikusan magával hozza.