[ajanlo=267][igazitas=left/]A Microsoft már korábban tett több, Kína "meghódítását" célzó lépést. Az ország a közeljövőben a világ legnagyobb szoftverpiacává válhat, így nem csoda, ha a cég egy újabb befektetéssel erősíti pozícióját a régióban. A Microsoft először 1992-ben, egy értékesítő-irodával jelent meg Kínában, majd hat évvel később egy kutatóközpontot nyitott Pekingben. Ezenkívül számos nagy kínai vállalattal működik együtt, amelyek belső rendszereihez szállít szoftvereket - írja az InformationWeek.
Elemzők szerint a lépés egyben azt is jelezheti, hogy a Microsoft kezdi felismerni a szolgáltatásokban rejlő lehetőségeket. A cégnek egyébként már egy másik IT-szolgáltató cégben is kisebbségi részesedése van.
A kínai kormány az indiai mintát kívánja követni a fiatal IT-tehetségek biztosításának terén. Ez nagyon fontos lehet az országban működésüket megkezdő vállalatok számára. Kínában 35 állami iskola működik, amelyekben ilyen irányú képzés folyik, főleg .Net, Linux, Java és Web területeken. A kormány célja, hogy év végére 800 ezer szakembert képezzen ki, amivel megelőzhetné India 600 ezrét.
Menedzsment Fórum
Együtt hódítja meg Kínát a Microsoft és a Tata
A Microsoft az indiai Tata Consultancy Services-zel (TCS) közösen indít IT-outsourcing vállalatot Kínában. Az új cég kínai és multinacionális társaságok számára fog szoftverfejlesztéssel kapcsolatos szolgáltatásokat nyújtani. A 2006 elején, Pekingben létrejövő cég többségi tulajdonosa a TCS lesz. Pénzügyi részleteket nem közöltek.