Tasnádi Péter beszámolt arról, hogy egy magyar és két külföldi vállalkozás érdeklődik a légikikötő iránt, közülük kettő több hasonló létesítmény hosszú távú működtetését fontolgatja Közép-Kelet Európában. Hozzátette: a tulajdonostársakkal, azaz a Baranya megyei és pogányi önkormányzattal már egyeztettek a kérdésben, vezetőik nem zárkóztak el a hasznosítás ilyen lehetőségeitől.
A szocialista politikus a három érdeklődőről, valamint az esetleges eladási árról részleteket nem közölt, mindössze reményét fejezte ki, hogy ez év második felében már megfelelő ajánlatot kaphatnak a befektetőktől. A hasznosításra vonatkozó önkormányzati döntés közbeszerzési eljárást követően jövő év elején megszülethet.
A polgármester magyarázata szerint a reptér hasznosítása azért merült fel, mert azt a nehézkesen döntő önkormányzatokkal ellentétben egy, a piaci változásokra gyorsan reagáló szakmai befektető hatékonyabban tudná működtetni és elegendő tőkével rendelkezik a szükséges fejlesztések megvalósításához.
A Pécs-Pogány Nemzetközi Repülőtérre eddig mintegy 5-6 milliárd forintot költöttek. A beruházás első ütemében, 2003 novemberében átadták az 1,6 milliárd forintból kiépített, 31 méter széles kifutópályát, ezzel az ország legdélibb légikikötője alkalmassá vált közepes nagyságú repülőgépek fogadására.