Rupert az apartheid rendszer alatt kezdett a dohány-, likőr- és luxus cikk-üzletbe. A biznisz annyira gyümölcsözött, hogy rövid időn belül 35 országban kereskedett termékeivel. A világ leggazdagabbjainak csapatát erősítő üzletember egyszerű dél-afrikai családból nőtte ki magát elismert filantrópussá, aki rajongott az állatvilágért és a művészetekért.
[ajanlo=1480][igazitas=left/]Első vállalkozása balul sült el és csődbe jutott, de nem adta fel és 1947-ben dohány és ipari konglomerátumot alapított Rembrandt néven. Később belekóstolt a likőr-üzletbe, majd kiegészítette a palettát a luxus cikkekkel.
A nemzeti megmozdulásokon szívesen látták, de az apartheiddel szemben mindig kritikus maradt. Kerülte a nyílt összetűzést a fehér dél-afrikai vezetőkkel is.
Egy nemrégiben napvilágra került önéletrajzban felvetődött a kérdés: mennyiben változtatta volna meg az ország történelmét, ha Rupert az üzleti élet helyett politikai pályára lépett volna. Az iparmágnás halálát mély megrendüléssel fogadta Dél-Afrika. Nelson Mandela szóvivője szerint Rupert távozásával egy nagy alakját veszítette el az ország, míg az elnök, Thabo Mbeki az üzleti életben nyújtott kiemelkedő teljesítményét méltatta.
Még egy hónap sem telt el azóta, hogy egy másik Forbes-listástól, a kaszinózásairól és sportszenvedélyéről ismert Kerry Packertől vett örök búcsút Ausztrália és az üzleti élet elitje. 2005 nyarának közepén pedig a híres Walton-dinasztiában történt tragikus szerencsétlenség rendítette meg a leggazdagabbakat.
Menedzsment Fórum