A kormány a jövő évi költségvetés összeállításakor azzal számol, hogy a bruttó hazai termék növekedése 2003-ban 4-4,5 százalék lesz, az államháztartási hiány a GDP-hez mérten 4,5 százalékra csökken a mostani várható 6 százalékról, az infláció éves átlagban 5 százalék lesz a következő évben és 2003 végére 4,5 százalékra mérséklődhet - mondta Gál J. Zoltán kormányszóvivő kedden a kormány ülését követően.
A jövő évi makrogazdasági feltételekről Gál J. Zoltán elmondta: a kormány abból indul ki, hogy a reálbérek jövőre 7 százalékkal növekedhetnek, a költségvetési szférában a bruttó bérek 17 százalékkal emelkedhetnek, miközben a beruházások bővülése 4-7 százalék között várható. Gál J. Zoltán kiemelte: a kormány szándéka szerint a költségvetés összeállításakor az a cél, hogy a jóléti fordulat fenntartása mellett az egyensúly irányába mozduljunk el, de az ne fenyegesse a gazdasági növekedést és a modernizációt.
Az államháztartás kiadásainak keretösszege 5885,195 milliárd forint - mondta Gál J. Zoltán, a fő szempont az államháztartás intézményei számára a takarékos gazdálkodás. A kormány a jövő évi költségvetés tervezésekor a következő prioritásokat helyezte előtérbe: az egészségügy, az oktatás, a területfejlesztés és az Európai Unióhoz való csatlakozás adja a jövő évi büdzsé elsődleges szempontjait.
Elkészült a jövő évi költségvetés
A kormány a jövő évi költségvetés összeállításakor azzal számol, hogy a bruttó hazai termék növekedése 2003-ban 4-4,5 százalék lesz, az államháztartási hiány a GDP-hez mérten 4,5 százalékra csökken a mostani várható 6 százalékról, az infláció éves átlagban 5 százalék lesz a következő évben és 2003 végére 4,5 százalékra mérséklődhet.