A felperes OMV képviselői a tárgyaláson elmondták, hogy fenntartják keresetüket, míg a Mol, az alperes képviselői, szintén fenntartva korábbi álláspontjukat, a per megszüntetését kérték, mivel szerintük a két fél közötti vita nem tartozik a bíróságra, illetve nincs is jogvita.
Az osztrák olajipari cég, az OMV 2007. december 3-án indított pert a Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. ellen azért, mert szerinte a magyar cég alapszabálya három ponton is ellentétes a magyar joggal: a Magyar Állam által tulajdonolt B részvény ("aranyrészvény") fenntartása, ami vétójogot biztosít a Magyar Államnak a Mol alapszabályában szereplő 10 százalékos szavazati korlát eltörlése vonatkozásában; a 10 százalékos szavazati korlát diszkriminatív jellege, tekintettel arra, hogy az nem alkalmazandó a Magyar Államra; illetve azon alapszabályi korlátozás, amely szerint egyszerre csak korlátozott számú igazgatósági tag hívható vissza.
A pénteki tárgyaláson a felperes képviselője kifejtette: azt kérik a bíróságtól, hogy kötelezze a szerintük törvényellenes állapot megszüntetésére az alperest úgy, hogy az tegye meg a szükséges módosításokat az alapszabályban. Harminc napon belül hívja össze a bíróság az alperes közgyűlését azért, hogy ezek a módosítások megtörténhessenek az alapszabályban. Ezen túlmenően kötelezze a Molt arra is, hogy a módosításokat nyújtsa be a cégbíróságnak.
A felperes, tekintettel arra, hogy az alperes pergátló kifogásait csak február 26-án ismerte meg, illetve hogy ügyfele német nyelven kommunikál, 30 napot kért az alperes anyagának tanulmányozására, illetve az írásbeli válasz megadására. Ezt a bíróság és az alperes képviselője elfogadta, s megegyeztek abban, hogy az alperesnek újabb 30 nap áll rendelkezésére a válasz bírósághoz és a felpereshez való eljuttatására.