A kiskereskedő cégek a Guardian korábbi cikkére reagáltak, amelyben a lap azt állította, a ruhagyári munkások kevesebb mint négy pennys órabért kapnak - írja a BBC News.
A Tesco közölte, hogy ők magas minőséget és jó munkahelyi feltételeket biztosítanak az országban. Az Asda szerint a dolgozók kizsákmányolása elfogadhatatlan és valószínűleg vizsgálatot indítanak majd a gyárakban.
A riportjában a Guardian azt állítja, hogy a ruhagyári munkásokat gyakran erőszakkal kényszerítik heti nyolcvan óra munkára a gyárakban, ahol még szakszervezeteket sem hozhatnak létre.
Jótékonysági szervezetek évek óta harcolnak azért, hogy növeljék a fizetéseket és javítsák a munkahelyi feltételeket a bangladesi ruhagyárakban. A kiskereskedők azonban csak úgy tudják alacsony áron eladni a ruhákat, ha nyomást gyakorolnak a beszállítókra, hogy a költségeket tartsák alacsony szinten. Emiatt az olyan országokban mint Banglades a cégek csökkentik a fizetéseket és növelik a munkaidőt, mivel csak így tudják felvenni a versenyt más országok, például Kína beszállítóival.
A Tesco közölte, már tett lépéseket azért, hogy fejlessze a munkahelyi feltételeket. Mint jelezte, tovább folytatják a befektetéseket a modern bangladesi üzemekben, ahol már most is megfelelő munkahelyi körülményeket biztosítanak.
Úgy vélték, sok szempontból könnyebb lenne nekik, ha beszüntetnék a ruhagyártást azokban az országokban, ahol gazdasági és szociális problémák vannak, de szerintük sem a bangladesiek, sem a vásárlóik nem ezt várják el tőlük.
A Tesco tudatta: már az összes bangladesi gyárukban, összesen 48 helyen végeztek előre be nem jelentett vizsgálatot.