A felmérés arra enged következtetni, hogy az építőipar és a feldolgozóipar kedvezőtlenebb helyzetben van, mint a szolgáltatási szektor cégei, és elsősorban az exportorientált cégek esetében erős a válság negatív hatása, áll a DUIHK közleményében.
A pénzügyi stabilitás megőrzése érdekében a vállalatok döntő többsége elsősorban költségcsökkentő intézkedésekkel reagál a nehéz helyzetre. Általános kiadás-visszafogó lépések mellett azonban számos cég arra is kényszerül, hogy a foglalkoztatottak létszámát vagy a munkaidőt csökkentse.
A válság a beruházási tevékenységet is hátrányosan érinti. Az adatok azonban azt mutatják, hogy a vállalatok többsége csak elhalasztja a tervbe vett fejlesztéseket, vagy azok volumenét csökkenti, csupán a válaszadók kis hányada tervezi a beruházások végleges törlését.
A megkérdezett vállalatvezetők helyzetértékelése azokat a makrogazdasági előrejelzéseket támasztja alá, amelyek jövőre a hazai gazdasági növekedés érezhető lassulását, vagy akár a gazdasági teljesítmény visszaesését jósolják.