A fejlesztőközpont keretében hálózati technológiával foglalkozó szakértői központ létrehozását tervezik. A projektbe azon hazai felsőoktatási intézmények közül vonnak majd be néhányat, amelyek évek óta részt vesznek a vállalat globális Cisco Hálózati Akadémia programjában. Az ügyben már folynak a tárgyalások az érintett szervezetekkel, döntés még az idén várható.
A Cisco Magyarországon tíz éve indította el a fő profiljához, az infokommunikációs hálózatokhoz szükséges szaktudás elsajátítását lehetővé tévő programot, erre az eddig eltelt idő alatt mintegy 300 millió forintot fordított. Jelenleg több mint 90 helyen van ilyen jellegű oktatás, a már végzettek száma meghaladja a 2500 főt.
Az üzleti befektetési projekt kapcsán az idén várhatóan már Magyarországon is lehet kézzelfogható eredménye a tavaly elindított kockázatitőke-alap munkájának, amely a régióban működő infokommunikációs cégeknek nyújt pénzügyi forrásokat. A 3TS Capital Partners vállalattal közösen létrehozott alap 30 millió eurós jegyzett tőkével indult, és abban a Cisco a meghatározó befektető.
Ahogy Rékasi Tibor fogalmaz, a program gőzerővel halad, itthon több céggel is tárgyalnak, az év végére valamelyikből már konkrét üzlet is születhet. Hozzáteszi, a végső döntés az alap – Ciscótól független – vezetőségének kezében van. A múlt őszi indulás óta Kelet-Európában három szerződés született, a tőkealap egy romániai és két csehországi vállalkozásba szállt be, írja a Világgazdaság.