Szatmáry Kristófot a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara küldöttgyűlése október 10-én négy évre választotta meg elnöknek.
Szatmáry Kristóf kifejtette: mindenképpen szükség lenne általános, kötelező vállalkozói cégregisztrációra a kamara keretein belül, hogy a piacról valós információt lehessen kapni. Ez abban térne el a kötelező kamarai tagságtól, hogy a regisztrációhoz szükséges anyagi fedezetet nem a vállalkozókkal fizettetnék meg. Így előállhatna az a helyzet, hogy a kamarai szolgáltatások előnyeit látva, a vállalkozók belátnák, érdemes belépni a szervezetbe.
Tervezik azt is, hogy egyfajta kamarai védjegyként szakértői véleményt mondanának szerződéskötés előtt hozzájuk fordulóknak arról, hogy az aláírás előtt lévő dokumentum minden biztosítékot tartalmaz-e vitás esetre, megfelel-e a jogszabályoknak.
A kamarai elnök tervei között szerepel, hogy újraélesszék a kiskereskedelmet Budapest egykor kis boltoktól színes, mára kereskedők által elhagyott utcáiban. Ehhez az önkormányzatnak a szabályozást, az államnak a Nemzeti Fejlesztési Tervben a fejlesztési forrásokat, a kamarának a vállalkozók megszervezését kell biztosítania - mutatott rá az elnök. Hozzátette: a kamara birtokában van annak a know-how-nak, amely ismét virágzó kereskedelmet vihet az elhagyott területekre.
Szatmáry Kristóf programjában kiemelt helyen említette, hogy szeretnék elérni a mikro-, kis- és középvállalkozások finanszírozási feltételeinek érezhető javulását. Példaként említette a kamara és a vállalkozók szövetsége által működtetett Széchenyi Kártyát, amely sikeresen működik. Az európai uniós források bevonásával további kedvező finanszírozási lehetőségeket lehetne teremteni beruházásokhoz is - vélte.