Kiss Péter kifejtette: az európai uniós csatlakozás követően, 2004-2006 között az unió kohéziós és strukturális alapjaiból várhatóan 1.100 - 1.600 milliárd forint juthat a Nemzeti Fejlesztési Tervben rögzített célok megvalósítására. Ahhoz azonban, hogy a forrásokat fel tudják használni az önkormányzatok, az kell, hogy mindenütt érvényre jussanak azok a programok, amelyekre le lehet hívni azokat - tette hozzá a miniszter.
Az áttekinthetőség, ellenőrzés mellett az emberek életkörülményeinek javítása, a munkahelyteremtés, a bérek európai színvonalhoz való közelítése, az emberi erőforrás fejlesztése és a versenyképesség javítása a legfontosabb - mondta Kiss Péter.
A miniszter felhívta a figyelmet: következő években országosan 300-400 ezer új munkahely teremtésére van szükség, és az évtized végére el kellene érni, hogy a jelenlegi 55 százalékos foglalkoztatottság az európai mércéhez hasonlóan 70 százalékra növekedjen.
A kormány olyan béremelésekben gondolkodik, amelyek egyszerre szolgálják az európai bérek utolérését, és a munkáltatók versenyképességének javulását. Ezt pedig úgy akarja megvalósítani, hogy a keresetekből minél több maradjon a dolgozók zsebében - hangsúlyozta a miniszter.
Foglalkoztatáspolitika az EU-csatlakozás tükrében
Kiss Péter foglalkoztatáspolitikai és munkaügyi miniszter a munkahelyteremtés szükségességére hívta fel a figyelmet, a sikeres csatlakozáshoz foglalkoztatottság szintjét 55-ről 70 százalékra kell emelni.