A nagykövet asszony szerint a jó vezető legfontosabb tulajdonságai, hogy képes motiválni munkatársait, és képes profitálni az üzleti környezet változásaiból. Bizonyított tény, hogy azok a vállalatok, melyek felső vezetésében az átlagosnál nagyobb arányban találhatók meg a nők, jobban teljesítenek más cégeknél. A nők részvétele az üzleti élet csúcsán tehát nem valamiféle feminista ügy, hanem a gazdaság alapvető érdeke - szögezte le előadásában April Foley.
Magyarországnak számos kiemelkedően tehetséges női vezetője van - mondta el April Foley, akinek nagykövetként személyes célja, hogy egyre inkább bevonja a nőtársadalmat a cégvezetésbe. Ennek érdekében tárgyalásokat folytat egyes nagyvállalatokkal, hogy miként vállalhatnának a nők nagyobb szerepet a cégek irányításában. Foley szerint mind a magyar közvélemény, mind az üzleti élet fogékony a témára, a törvényi kereteket azonban néhány ponton érdemes lenne a megváltozott társadalmi igények szerint átalakítani.
Nyugat-Európára jellemző trend, hogy a nők karrierépítésével és magasabb pozíciókba kerülésével párhuzamosan a születések száma jelentősen csökken. A nagykövet asszony elmondta, hogy az Egyesült Államokban a magas színvonalú szolgáltató szektor (bejárónői rendszer, bébiszitterek) részben képes ellensúlyozni a kedvezőtlen tendenciát, mert leveszi a nők válláról a háztartással kapcsolatos terhek egy részét. Így könnyebbé válik a karrier és a valódi családi élet összeegyeztetése is. Foley szerint az állam alapvető érdeke, hogy egyes szolgáltatásokat (pl. bölcsőde, óvoda) központilag támogasson, mert az állami kiadás sokszorosan megtérül a nők korábbi visszatérésével a munkaerőpiacra.
A nagykövet asszony szerint a nők alacsonyabb részvétele a gazdasági élet csúcsán nem csupán a társadalom vagy a szabályozás hibája, a nők maguk is sokat tehetnek a helyzet megváltozásáért. A nőknek tudatosítaniuk kellene magukban, hogy ugyanolyan tehetségesek, mint a férfiak, és magabiztosan kellene visszatérniük a munkaerőpiacra szülési szabadságuk letelte után.