3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Most aztán sajnálhatják a görögök, hogy a válság lényegében védtelenül érte őket. Az mfor.hu gazdasági vb-jén ugyanis csapatuk egy megalázó vereség után kulloghat le a pályáról, míg a kolumbiaiak diadalittasan állhatnak a szurkolóik előtt.

Szombaton 18:00-kor lép pályára Brazíliában a görög és a kolumbiai válogatott, nálunk viszont picit korábban lejátsszák ezt a meccset.

Ez a szombat a görög futball fekete napjaként vonul be az mfor gazdasági vb-jének történelmébe. Bár a dél-európai játékosok igazán kitettek magukért, ahol az emberek több mint negyede nem dolgozik, és defláció fogja vissza a fogyasztást, ott ne várjunk csodát.

A meccs első percei érdekesebb akciók nélkül zajlanak, bár látszik, hogy Kolumbia 526,5 milliárdos dolláros vásárlóerő-paritáson mért GDP-jével szemben a görög 267,1 nem sokáig tartja majd magát. 10 perc után meg is kapják az első gólt a hellének. Úgy tűnik, hogy a görög csapat nem igazán tudja magát összeszedni és zavarukban, amit a 3,8 százalékos gazdasági visszaesés miatt éreznek, véletlenül a saját kapujukba rúgják a labdát. Óriási zaj a lelátókon, ilyet ritkán látni egy nemzeti válogatottól. A tény azonban tény marad, a 13. percben 2-0-ra vezet Kolumbia.

Miután a csapat nevetség tárgya lett, úgy tűnik, hogy a játékosok összeszedték magukat és kihasználva, hogy 23,6 ezer dolláros egy főre jutó GDP-jük több mint kétszerese a kolumbiai 11,1-nek, egy csodálatos passz után hatalmas bombagólt lőnek az ellenfél kapujába. Szépítettek, de eljött az első félidő vége.

A szünet után mintha megtáltosodtak volna a kolumbiaiak. Érzik, hogy egy olyan országgal szemben, amelynek 27,9 százalékos a munkanélküliségi rátája, nem vezethetnek mindössze egy góllal. Kihasználva a görög védelem pillanatnyi szétesését, egy bosszantóan potya góllal szerzik meg harmadik pontjukat. A játék ezután nyugodt mederben folyik tovább, a 2,2 százalékos kolumbiai infláció kényelmes és óvatos játékra ösztönzi a dél-amerikai játékosokat, és bár a görög árak 0,8 százalékos visszaesése első hallásra nekik kedvezne, a labda egyszer csak begurul a kapusuk mellett. 4-1 a vége előtt 10 perccel. A játékosok fásultak, a szurkolók letörtek. Megszólal a síp, és a görögök elkezdenek azon gondolkozni, hogy talán komolyabban kellett volna venni az EU intelmeit az ország talpra állításával kapcsolatban.

Az eredmény a csapatérték ismeretében sem meglepő, hiszen a görögök a 9. „legolcsóbb” válogatottat tudhatják magukénak, míg Kolumbia nagyjából a középmezőnyben foglal helyet.

A zöld gyepen Kolumbia-Görögország: 3:0