Hagyó szerint főpolgármester-helyettesként semmilyen utasítási jogköre nem volt, minden egyes olyan anyagot, amelyet aláírt, a hivatal jogi főosztálya is ellenjegyzett. Állítása szerint sem e-mailen, sem szóban, sem telefonon nem adott utasításokat, mert nem is adhatott.
Hozzátette: sem Antal Attila későbbi BKV-vezért, sem Balogh Zsoltot nem ismerte kinevezésük előtt, később a szakmai kapcsolattartáson túl más viszony nem is volt közöttük; az érdek-képviseleti vezetőkkel kapcsolatot egyáltalán nem tartott, velük személyesen leginkább csak sztrájkhelyzet esetén találkozott.
"Azon cégeknek, amelyek a sajtóban felmerültek a BKV-ügyek kapcsán, a döntő részét nem is ismerem" - fűzte hozzá.
Hagyó szerint személyes vagyonosodási helyzete átlátható, ellenőrizhető. "Mindenemet, amim van, még főpolgármesterhelyettesi karrierem előtt szereztem a gazdasági szférában. (…) Ez mind nyomon követhető a vagyonbevallásomban. (…) Nincs okom magyarázkodni, de minden vagyonommal el tudok számolni” - mondta a Népszabadságnak az egykori főpolgármester-helyettes.
Hagyó tegnap felfüggesztette MSZP-s párttagságát, és lemondott a párt XII. kerületi elnöki posztjáról is. Országgyűlési képviselői mandátuma megmaradt, így a mentelmi joga még él.
Mint arról korábban beszámoltunk, Balogh Zsolt volt BKV-vezérigazgató a szombati Magyar Nemzetben megjelent interjúban azt állította: rajta keresztül körülbelül hetvenmillió forint került Hagyó Miklóshoz. Balogh szerint a BKV-nál adták össze a Hagyóhoz közel álló vezetők a pénzt, amit a vállalat körüli cégektől szereztek.
Menedzsment Fórum