3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Miután Ciprusról megérkeztek az úgynevezett Dataplex-ügyben érintett cégek adatai és adóbevallásai, a VPOP-hoz került a nyomozás irányítása.

Bajnai Gordon miniszterelnök és Kóka János (SZDSZ) volt gazdasági miniszter neve is felvetődött egy informatikai cég 2005-ös adásvétele kapcsán indított tranzakciósorozatban, amelynek körülményeit most a vám- és pénzügyőrség vizsgálja, ahol adócsalás bűntettének gyanúja miatt folyik eljárás – értesült a Magyar Nemzet.

Az úgynevezett Dataplex-ügy aktái korábban a Nemzeti Nyomozó Irodánál (NNI) voltak, miután azonban jogsegélykérelem révén Ciprusról megküldték azoknak a cégeknek az adatait és adóbevallásait, amelyek részt vettek a három hónap alatt közel hárommilliárdos hasznot hozó ügyletben, a vámosok vették át a vizsgálat irányítását.

Még 2005-ben történt, hogy az akkor Bajnai Gordon vezette Wallis Zrt. közel 2,5 milliárd forintos bankhitellel megvette a Dataplex Infokommunikációs Infrastruktúra-szolgáltató és Ingatlanhasznosító Kft.-t, hogy három hónappal később ciprusi vállalkozásokon keresztül 5,1 milliárd forintért értékesítse a Magyar Telekomnak. A Magyar Nemzet már többször is beszámolt róla, hogy a külföldi társaságok adásvételbe történt bevonásának valójában az volt a célja, hogy a Dataplex-ügyletben részt vevők kivonják magukat a magyar adószabályok hatálya alól. A Nemzeti Nyomozó Iroda – miként az egy 2010. februári dokumentumból kiderült – jogsegélykérelemmel fordult a ciprusi társszervekhez, hogy kiderüljön, kik állnak azon cégek mögött, amelyek részt vettek a tranzakciókban, és hogy a számláikon átfolyt pénzek után bármilyen jogcímen teljesítették-e ciprusi adózási kötelezettségeiket az érintettek. Az ügyletben három ciprusi cég vett részt a Wallis tulajdonszerzése után.

Bajnai  Gordon csütörtökön kiadott közleménye szerint "a hazug szó akkor sem válik igazzá, ha százszor elismétlik. A Magyar Nemzetben ma megjelent cikkben szereplő sejtetések hamisak. A cikk része annak a több éve tartó lejárató kampánynak, amelyet a lap nyilvánvaló politikai szándékból folytat Bajnai Gordon ellen."

Ezt a Magyar Nemzet szerkesztői pontosan tudják: ugyanebben a témában ugyanis a bíróság már jogerősen is helyreigazításra kötelezte a lapot, azt követően, hogy a vonatkozó pert a miniszterelnök megnyerte. Ez alapján idén január 7-én a Magyar Nemzetben jelent meg a helyreigazítás szövege, amiben többek között a lap ezt írja: „[…] Azt a valós tényt, hogy a Dataplex megvásárlásából a felperes által irányított Wallis Rt.-re jutó vételár és eladási ár között különbség volt, abban a hamis színben tüntettük fel, hogy ezután az adott évben adót kellett volna fizetniük, de azt elkerülték volna. […]”

Bajnai Gordon és az általa korábban vezetett cégek minden időben es minden üzleti ügyben törvényesen jártak el.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!