Mentor feladatok
Régi munkatársaink tudása értéket képvisel, és munkájuk elismeréseként fogadják, ha felkérjük őket az újak betanítására. Ez egyrészt kikapcsolja őket a napi rutinból, másrészt lehetőséget ad számukra, hogy újragondolják munkájuk gyakorlatát, ráadásul - a betanított munkatárs révén - egy újabb szállal fognak kötődni a céghez.
Projektek, innovatív feladatok
A rutinos, jó eredményeket elérő munkatársakat bevonhatjuk különböző projektekbe. Fontos, hogy meghallgassuk újító ötleteiket és bátorítsuk őket ezeknek a megosztására. Így újra fel lehet kelteni érdeklődésüket, csökkenthetjük a monotonitás érzését.
Jutalmazás és versenyek
Hasznos és teljesítményre sarkall, ha különböző versenyeket hirdetünk meg a munkatársak között (a hónapban a legjobb eredményt elérő munkatárs, a legtöbb hívást bonyolító dolgozó). A jutalmazás során ne csak pénzben gondolkodjunk.
Rotáció
Ha a call center elég nagy létszámú, érdemes a különböző típusú hívásokat szétválasztani, és a kollégákat ennek megfelelően betanítani. A munkatársak érdeklődése így folyamatosan fenntartható.
Bár a fenti eszközök alkalmasak a kiégés idejének kitolására, tisztában kell lenni azzal, hogy ez a fajta munka nem végezhető a végtelenségig. A dolgozók többsége amúgy sem a call centerben képzeli el karrierjét: általában még a tanulmányok folytatása alatt kezdenek el ilyen típusú munkakörben dolgozni, később viszont - akármilyen jól is teljesítettek - szeretnének tanult szakmájukban elhelyezkedni. Bár ez a legtöbb cég életében lehetőséget ad az utánpótlás kinevelésére, mégis kevesen élnek vele.
A következő és egyben utolsó rész a megfelelőség és beválás témakörével foglalkozik majd.
Körösi Márta, Krista Zita, Pallag Tibor
Humánmanufaktúra
Hazai call centerek: tippek a kiégés idejének kitolására (3. rész)
Bár a call centerben a kiégés előbb-utóbb bekövetkezik, időpontját különböző módszerekkel késleltetni lehet. Ez derül ki a Humánmanufaktúra Személyzeti Tanácsadó Iroda tanulmányából, amely hazai cégeknél folytatott vizsgálatokon alapul.