Kiemelte: a felvett hitel húsz százalékos arányában biztosítanak garanciavállalást, illetve a kölcsön kamatainak visszafizetését ötven százalékban támogatják. A cégek épületberuházáshoz és korszerű termelő berendezések vásárlásához kérhetnek segítséget a Michelintől, amely a cégalapításban, és annak menedzselésében is támogatja a kisvállalkozásokat, tapasztalatok átadásával.
Orosz József elmondta, hogy a Michelin azokban az országokban, ahol vállalatai működnek, 1990 óta támogatja a kis cégeket, Magyarországon pedig 2005-ben hozta létre a gazdaságfejlesztő közhasznú társaságát.
Azóta hat Pest megyei vállalkozással kötöttek szerződést, mintegy hetven millió forintnyi hitel kamatának támogatására és tízmilliós garanciavállalásra. A Michelinnek Szabolcsban, Nyíregyházán és Tuzséron működik gyára, így a nyírségi vállalkozásokat is szeretnék a jövőben bevonni a munkahelyteremtési projektbe.
Kovács István, a Primom Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Vállalkozásélénkítő Alapítvány ügyvezető igazgatója arról tájékoztatott, hogy a Michelin támogatása a szervezet mikrohitel kihelyezéséhez kapcsolódik.
Az alapítvány 1992 óta összesen 3,5 milliárd forint kölcsönnel segítette a szabolcsi vállalkozásokat, tavaly 700 millió forintot fizetett ki, míg további 180 millió forint kölcsön kihelyezése most van folyamatban. Hangsúlyozta: a Michelin garanciavállalásával és kamattámogatásával a nyírségi vállalkozások könnyebben juthatnak munkahelyteremtő mikrohitelhez a jövőben.